twitter.com/england

Vb-selejtezők: Az angolok és a lengyelek is ötöt vágtak a csoportunkban - eredmények, videók

Dánia hét forduló után is százszázalékos, Svájc kedvező helyzetbe került újabb diadalával, míg a szerbek csoportjukban az élre ugrottak a jövő évi katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatában, a szombati játéknapon.
Nyikes Zoltán 2021. október 9., szombat 23:07
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. október 9., szombat 23:07

Az A csoportban Szerbia a szabadnapos portugálokat megelőzve az élre ugrott, miután nyert Luxemburgban.

A C csoportban az északírek a 37. percben emberhátrányba kerültek Svájcban, amelyet a továbbra is veretlen hazaiak kihasználtak, így leszakították a riválist, valamint a többi üldözőt, és az olaszokkal maradtak harcban a biztos vb-kijutást érő első helyért.

Az F csoportban Dánia továbbra is százszázalékos, mert hetedik meccsén 4-0-ra legyőzte a változatlanul nyeretlen vendéglátó Moldovát - már az első félidőben kialakult a végeredmény -, ugyanakkor Ausztria nyert a Feröer-szigetek vendégeként, és így tapad az élmezőnyre.

Az angolok Andorra, a lengyelek San Marino ellen nyertek 5-0-ra a jövő évi katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatának magyar érdekeltségű I csoportjában. Az angolok továbbra is veretlenek, a csoport állása pedig a fölényes sikereknek - és az albánok budapesti sikerének - köszönhetően nem változott: az angolok vezetnek az albánok és a lengyelek előtt.

A csoportból az első helyezett jut ki a világbajnokságra, a második pedig pótselejtezőt játszhat a részvételért.

Eredmények, európai vb-selejtezők, 7. játéknap:

A csoport:

Luxemburg-Szerbia 0-1 (Vlahovic 68.)

C csoport:

Svájc - Észak-Írország 2-0 (Zuber 45+3., Fassnacht 91.)
piros lap: Lewis (37., északír)

F csoport:

Feröer-szigetek-Ausztria 0-2 (Laimer 26., Sabitzer 48.)
Moldova-Dánia 0-4 (Skov Olsen 23., Kjaer 34., Nörgaard 39., Maehle 44.)

I csoport:

Magyarország-Albánia 0-1 (Broja 80.)
Lengyelország-San Marino 5-0 (Swiderski 10., Brolli 20.-öngól, Piatek 51., 91., Buksa 84.)
Andorra-Anglia 0-5 (Chilwell 19., Saka 40., Abraham 59., Ward-Prowse 79., Grealish 86.)

Így nyertek az angolok

Így pedig a lengyelek

(MTI)

Vb-selejtezők: A 94. percben fordítottak a skótok, a görögök is a hosszabbításban döntöttek - eredmények, videók
A 94. percben szerezték meg a győztes gólt a skótok, ami a magyarok vb-reményeit tekintve nem jó hír. A svédek könnyedén verték Koszovót, az ukránok Finnországban nyertek.