Magyar bravúr Szoboszlai-bombával: 10 emberrel győztünk Olaszországban

A magyar U19-es válogatott felkészülési mérkőzésen verte 3-2-re a jó erőkből álló olasz csapatot, ráadásul idegenben. A siker értékét tovább növeli, hogy a fiatalok majdnem egy félidőt emberhátrányban játszottak.
Dudás Gábor 2018. november 16., péntek 15:02
Szerző: Dudás Gábor 2018. november 16., péntek 15:02

Akárcsak a magyar U19-es válogatott, úgy az olaszok is csoportgyőztesként jutottak októberben az Eb-selejtezők elitkörébe (7-0-ás gólkülönbséggel, a dánokat, a finneket és az észteket megelőzve), a hazaiak pedig tavasszal egyszer már legyőzték a mieinket 2018-ban (1-0-ra).

Ezúttal azonban Németh Antal csapata örülhetett. A mieink már a 2. percben megszerezték a vezetést, Szerető Krisztofer beadására Kiss Tamás érkezett, és megelőzve védőjét a rövid sarokba helyezett (0-1).

A fordulás után, a 47. percben Zeke Márió megkapta második sárga lapját, így tíz emberre fogyatkoztunk. Nem sokkal később egy ártalmatlannak tűnő szituáció végén az olasz csapatkapitány, Portanova fejjel kiegyenlített (1-1). Jött azonban az újabb fordulat, Szoboszlai Dominik a 61. percben 24 méterről, szabadrúgásból lőtt védhetetlenül a hálóba (1-2).

10 meccs, 7 gól, 5 gólpassz: Szoboszlai bombáit mutogatja Ausztria sztárcsapata - videó
A Salzburgnál is áradoznak a rendkívül eredményes idényt futó, a hétvégén triplázó 18 éves magyar kapcsán, videó-összeállítást is készítettek a góljairól, nem sokkal azután, hogy az első csapatban is szerepet kapott.

A 73. percben megdupláztuk az előnyünket, a csereként beállt Schön Szabolcs cselezett befelé a jobb oldalról, majd nagyszerűen lőtte el a labdát a hosszú sarokba (1-3). Az olaszok a hátralévő időben mindent egy lapra feltéve támadtak, és egy beadást követő védelmi hibát kihasználva Riccardi góljával fel is zárkóztak (2-3), de az egyenlítő gólt nem sikerült megszerezniük, így a magyar válogatott bravúros győzelemmel zárta az évet - számolt be az mlsz.hu.

- Nagy odaadással és akarattal játszott a csapat, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést – értékelt a mérkőzés után Németh Antal szövetségi edző. – A kiállítás felborította a terveinket, de jól reagáltunk a megváltozott helyzetre, veszélyesen kontráztunk. A védekezésünk végig stabil volt, a támadásba való átmenetekben pedig sokat léptünk előre, akár még több gólt is szerezhettünk volna. Voltak azért hibáink, két elkerülhető gólt kaptunk, de összességében jár a gratuláció a játékosoknak, mert szép győzelemmel fejelték meg az Eb-selejtezős továbbjutást. Szeretném megköszönni a stábtagoknak az egész éves munkát, mindannyian rengeteget tettek hozzá a csapat sikeres őszéhez.