Válogatott: Kiütéssel nyertek a magyar fiatalok – közel az elitkör

A magyar U17-es válogatott a hazai rendezésű Európa-bajnoki selejtező tornán 3-0-ra legyőzte Litvániát, így az utolsó fordulóban kiharcolhatja a továbbjutást az elitkörbe.
Privacsek András 2018. október 3., szerda 17:53
Szerző: Privacsek András 2018. október 3., szerda 17:53

A mieink a Hegyi - Posztobányi, Horváth, Balogh, Bekker - Kata - Németh, Baráth, Mester, Komáromi - Zuigeber összeállításban kezdtek a litvánok ellen.

A kezdő sípszótól mi voltunk veszélyesebbek. A félidő közepén góllá érett a fölényünk: Komáromi jobbról középre húzott, majd 18-ról gyönyörűen tekert a jobb sarokba.

A félidő hosszabbításában Komáromit buktatták a tizenhatoson belül, a megítélt 11-est Zuigeber a bal sarokba vágta.

A 68. percben Zuigebe tört kapura, majd 12 méterről a kapus lábai között a hálóba gurított. Tíz perccel később Hegyi megfogta a litvánok büntetőjét, így maradt a 3-0.

Preisinger Sándor csapata szombaton a szerbekkel játszik, akik 2-2-es döntetlent értek el a románok ellen.