U19: Hihetetlen dráma és magyar továbbjutás!

A magyar U19-es válogatott simán legyőzte a máltai együttest, de így is egy másik találkozó végéig kellett izgulni a továbbjutás illetően.
admin 2017. október 10., kedd 19:58
mlsz.hu
Szerző: admin 2017. október 10., kedd 19:58

A magyar U19-es válogatott aktívabban kezdte a találkozót. Többször próbálkoztunk kapuralövéssel, míg ellenfelünk teljesen passzív volt. A 17. percben meg is törtük őket és Kundrák révén megszereztük a vezetést. A folytatásban próbált támadni Málta, ami meg is hozta az eredményét. A 35. percben egy szöglet után Borg révén egyenlíteni tudtak.

A második félidő elején a máltaiak próbálták tördelni a játékot, ami miatt a játékvezető többször is a sárga laphoz nyúlt. Az egyik ilyen eset után büntetőhöz jutottak a magyar fiatalok, melyet Bévárdi Zsombor értékesített is. Néhány perccel később ismét tizenegyeshez jutottunk, megint Bévárdi értékesített. A folytatásban Torvund Alexander is betalált, de a továbbjutás szempontjából a csoport másik meccse is fontos volt.

A másik találkozón ugyanis Szlovénia fiataljai Hollandia ellen léptek pályára és, ha kis gólarányú győzelmet szereztek volna, akkor könnyedén kigolyózhattak volna minket a továbbjutást érő első és második helyről. Sokáig úgy tűnt, hogy ez így is fog történni, ám a hajrában a hollandok egyenlíteteni tudtak. Pár perccel később ismét úgy nézett ki, hogy nem jutunk tovább, mivel a szlovénok egy tizenegyes után ismét megszerezték a vezetést. Drámából maradt még a 95. percre is, hiszen Malen találatával ismét egyenlítettek a hollandok. A gólt követően már nem változott az állás, ami azt jelenti, hogy a magyar U19-es válogatott továbbjutott az elitkörbe.

U19-es Eb-selejtező, 4-es csoport

Málta U19 – Magyarország U19 1-5 (Borg 34., ill. Kundrák 16., Bévárdi 54., 62. - mindkettő tizenegyesből, Torvund 66., 82.)

Magyarország: Varga – Mocsi, Lustyik, Bévárdi, Schafer – Szerető, Bolla, Csóka, Kundrák – Bánó-Szabó, Bencze

A másik meccsen:

Szlovénia – Hollandia 2-2 (Zec 21., Celar 87. – 11-esből, ill. Kadioglu 81., Malen 95.)

A csoport végeredménye: 1. Hollandia 7 pont, 2. MAGYARORSZÁG 6, 3. Szlovénia 4, 4. Málta 0

REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.