U19-es Eb-selejtező: A hollandok már túl nagy akadályt jelentettek - így juthatunk tovább

A magyar U19-es válogatott 2-0-s vereséget szenvedett a hollandoktól. Nagy számolgatás lehet még a végén.
Budai László 2017. október 7., szombat 17:56
Szerző: Budai László 2017. október 7., szombat 17:56

A holland-magyar Eb-selejtezős torna mérkőzésének első félidejében a hollandok voltak aktívabbak, főként a 10. és a 25. perc között járatták sokat a labdát a magyar térfélen. D'Encarnacao Duarte, Nunnely és Kadioglu is próbálkozott, de vagy Bese védett, vagy blokkoltak a magyar védők, és olyan is előfordult, hogy rosszul céloztak a hazaiak. A 26. percben azonban sajnos már nem hibáztak: egy szögletet követően Piroe talált a kapunkba (1-0).

A szünetben Szerető helyett Kundrák érkezett, és a második félidőben már sokkal kiegyenlítettebb volt a játék. Kundrák, Krebsz, majd a szintén csereként beállt Bencze is próbálkozott kapuralövéssel, a hollandok nagy részt blokkolták ezeket. Igaz, azt is meg kell említeni, hogy a hollandoknak is voltak átlövéseik, Bese azonban több alkalommal is hárított.

Az egyenlítés helyett a csereként beállt Malen talált Bese kapujába, így a hollandok 2-0-s győzelmet arattak. Ráadásul a későbbiekben még az is gondot okozhat, hogy egy helyett kétgólos vereséget szenvedtünk.

A csoportot így jelenleg Hollandia vezeti hat ponttal, majd a magyar és a szlovén együttes következik (3-3 egység), az utolsó pedig Málta (0 pont). Az utolsó körben magyar-máltai és holland-szlovén meccset rendeznek. A csoportból az első két helyezett jut tovább az elitkörbe, ahonnan pedig majd a csoportelsők kvalifikálják magukat a jövő nyári Eb-re.

U19-es Eb-selejtezős torna, 2. forduló

Hollandia U19-Magyarország U19 2-0 (Piroe 25., Malen 82.)

Így juthatunk tovább

Amennyiben a magyar csapat több pontot szerez Málta ellen, mint a szlovének a hollandok ellen, vagy a mieink ugyanannyit szereznek, de eközben a szlovének nem nyernek, akkor biztosan továbbjutunk a második helyen. Akkor válik bonyolulttá a helyzet, ha a magyarok és a szlovének is nyernek. Ebben az esetben ugyanis a három hatpontos együttes (magyar, szlovén, holland) között körbeverés van.

Azonos pontszám esetén az egymás ellen játszott mérkőzéseken szerzett pont (ez ugyanannyi lenne), majd az egymás ellen játszott találkozók gólkülönbségei (a mieink 2-1-re verték a szlovéneket), végül az ezeken lőtt több gól számítana. (Ha például a szlovének „csak” eggyel vagy kettővel nyernek, akkor a gólkülönbséget tekintve a mieink lesznek a legrosszabbak a minitabellán.)

Ha ez sem dönt, akkor az összes meccs gólkülönbsége, az összes találkozón lőtt több gól, a sportszerűség (ezt a kapott sárga és piros lapok alapján számolják ki), a selejtezősorozat koefficiens-listáján való magasabb pozíció, végül pedig a sorsolás dönt.