U19: A 90. percben nyertük meg! – nagy lépést tettünk az elitkör felé

U19-es válogatottunk győzelemmel kezdte a hollandiai Eb-selejtező tornát. A mieink az első mérkőzésen Szlovéniát győzték le 2-1-re.
Privacsek András 2017. október 4., szerda 20:54
Szerző: Privacsek András 2017. október 4., szerda 20:54

Jól kezdtünk a szlovének ellen, de sokáig nem forogtak veszélyben a kapuk. Az első félidő legnagyobb helyzetét, közvetlenül a szünet előtt láthattuk, Bévárdi próbálkozása azonban a kapufán csattant. A második félidő elején Szabó szintén eltalálta a kapufát. Az 58. percben aztán megszereztük a vezetést: a csereként beállt Banó-Szabó passzát követően Szabó Levente volt eredményes.
A 84. percben sajnos kiegyenlített Szlovénia: Celar értékesített egy 11-est. Az utolsó percben aztán Lustyik szabadrúgás góljával megszereztük a nagyon fontos három pontot.

A csoportból két válogatott jut tovább a tavaszi elitkörbe, ahonnan majd a csoportelsők kvalifikálják magukat a júliusi, finnországi U19-es Európa-bajnokságra.

A mieink október 7-én, szombaton a házigazda hollandokkal mérkőznek, míg október 10-én, kedden Málta lesz az ellenfelünk.

Magyarország U19 – Szlovénia U19 2-1 (Szabó 58., Lustyik 90., ill. Celar 84. – 11-esből)

A csoport másik mérkőzésén: Hollandia – Málta 3-0

Válogatott: A Videoton, a Paks és a Honvéd kiemelkedik, a Loki láthatatlan egy árulkodó listán
Három NB I-es klub a felnőtt, az U21-es és az U19-es nemzeti csapatba is ad játékost, kettő egyesület egyikbe sem. Így állnak az élvonalbeli csapatok a válogatott játékosok terén.