U17-es Eb-selejtező: Hibátlan magyar továbbjutás - videó

A vártnál egy kicsit nehezebben, igaz felforgatott kerettel verte a magyar U17-es válogatott Koszovó fiataljait. A győzelem azt jelentette, hogy a csapat hibátlanul teljesítette az Eb-selejtezőket.
admin 2017. október 16., hétfő 17:51
Szerző: admin 2017. október 16., hétfő 17:51

Nem kezdődött jól a számunkra a már tét nélküli Koszovó elleni U17-es Eb-selejtező. Szélesi Zoltán több helyen is változtatott a csapat kezdőjében, így azok is szerephez jutottak, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak.

Kissnek már a mérkőzés elején hatalmasat kellett védenie, de a 15. percben már a hálóőr sem tudott menteni és Hysenaj góljával megszerezték a vezetést Koszovó fiataljai.

A második játékrészben már nagyobb fordulatszámon pörgött a magyar csapat, ami a 43. percben meg is hozta az eredményét: Bukta középre adását Tóth-Gábor lőtte a kapuba. A folytatásban kiegyenlített játék zajlott, majd Tóth-Gábor ismét megvillant és közelről szerezte meg a csapat és saját maga második gólját. A végén még Csala is betalált, így 3-1-re nyertünk Koszovó fiataljai ellen és 100%-os teljesítménnyel jutottunk tovább az elitkörbe.

A csoport másik meccsén Hollandia 4-0-ra verte Wales fiataljait, így ők végeztek a második helyen a csoportban.

U17-es Eb-selejtező

Magyarország U17 – Koszovó U17 3-1 (Tóth-Gábor 43., 71., Csala 82. ill. Hysenaj 15.)

Magyarország: Kiss – Papp, Varju, Irimiás, Cipf (Csala 41.) – Nyári, Tóth-Gábor, Bukta, Bokor (Papp 41.) – Márton (Beke 61.), Kocsis

A csoport végeredménye: 1. MAGYARORSZÁG 9 pont (6-2), 2. Hollandia 6 (7-2). 3. Wales 3 (3-6), 4. Koszovó 0 (2-8)