Kínos vereséggel mutatkozott be az U19-es válogatott Kínában

A magyar U19-es válogatott a házigazda kínaiak ellen szenvedett négygólos vereséget a chengdui Panda Kupa első játéknapján. A hazaiak mindkét félidőben két-két gólt szereztek.
Csakfoci Admin 2018. május 23., szerda 21:04
Szerző: Csakfoci Admin 2018. május 23., szerda 21:04

Az első félórában igazán veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani a házigazdák, de a 37. percben elég volt egyetlen koncentrációs kihagyás, és máris megszerezték a vezetést: egy jobb oldali szöglet után Jiang Shenglong érkezett középen, és fejelt a kapu bal oldalába (1-0). A 42. percben egy védelmi hibát használtak ki a kínaiak, egy jobb oldali beadást követően Guo Tianyu érkezett középen, és a kapunk jobb oldalába pörgetett, 2-0-ra alakítva az állást – számolt be az mlsz.hu.

A második félidő két magyar lehetőséggel kezdődött, és ezt követően is aktívabb volt a támadójátékunk, mint a szünet előtt, de az ellenfél kapuja előtti pontos megoldások hiányoztak a játékunkból, és a párharcokat sem tudtuk kellő hatékonysággal megnyerni. Bár a hazaiak sem dolgoztak ki komolyabb helyzeteket, egy átlövésből mégis betaláltak: a 85. percben Xu Lei 25 méterről lőtte ki a kapunk jobb alsó sarkát, 3-0-ra alakítva az állást. Az utolsó percekben eladtuk a labdát a saját tizenhatosunk előtt, a kínaiak ziccerben vitték a kapunkra a labdát, és nem is hibáztak, Tao Qianglong révén beállították a 4-0-ás végeredményt.

A torna másik mérkőzésén Anglia 2-2-es döntetlent játszott a mieink pénteki ellenfele, Uruguay ellen.