Vb 2022: Letartóztatták Platinit, az UEFA korábbi elnökét – ezzel vádolják

Őrizetbe vették az Európai Labdarúgó Szövetség korábbi elnökét, akinek a regnálása alatt kapta meg Katar a 2022-es világbajnokság rendezési jogát.
Nyikes Zoltán 2019. június 18., kedd 11:36
Őrizetbe vették az Európai Labdarúgó Szövetség korábbi elnökét, akinek a regnálása alatt kapta meg Katar a 2022-es világbajnokság rendezési jogát.
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. június 18., kedd 11:36

Egybehangzó francia lapértesülések szerint Párizs közelében

letartóztatták Michel Platinit, az Európai Labdarúgó szövetség (UEFA) korábbi elnökét,

akit a Nanterre-i rendőrség korrupcióellenes irodájába vitték kihallgatásra.

Mint ismert, Katar 2009 márciusában, Platini regnálása alatt kapta meg a 2022-es világbajnokság rendezési jogát, a szavazás utóélete pedig később nagy botránnyal járt, azóta többször felvetődött a korrupció gyanúja az arab ország kiválasztása kapcsán.

A korábbi háromszoros Aranylabda-győztes játékos nevéhez több botrányos ügy is kapcsolódik, jelenleg is négyéves eltiltását tölti, miután a FIFA fegyelmi bizottsága bűnösnek találta hűtlen kezelés vádjában a Sepp Blatter, korábbi FIFA-elnöktől kapott pénzösszegek miatt, továbbá ő maga ismerte el nemrégiben, hogy manipulálták az 1998-as világbajnokság csoportbeosztását a sorsolásnál, hogy összejöjjön a Franciaország-Brazília döntő.

Átigazolások
Pintér Dániel
Messi vagy más klub?
Az idén debütáló Pintér tárgyalásokat folytat az MLS bajnokával profi szerződése aláírásáról, saját nevelésű játékosként folytathatná pályafutását Messi csapattársaként. 2-3 másik MLS-együttes is bejelentkezhet érte - írja a Jenkifoci.
Kisvárda
Dinnyés Olivér
Honlapunk úgy tudja, hogy Dinnyés Olivért szívesen látnák Kisvárdán.
Fradi
Romão nem megy a Botafogóba(?)
Az ESPN szerint a brazil Botafogo nem szerződteti az FTC játékosát, Júlio Romãót. Nemrégiben arról szóltak a hírek, hogy a klubok még tárgyalnak egymással.
Tovább az összes átigazoláshoz