A Real agya ezért nem játszhat a Barca elleni Szuperkupa-döntőn

Luka Modric, a bajnok Real Madrid labdarúgója három évvel ezelőtt kapott eltiltása miatt nem játszhat a kupagyőztes Barcelona ellen a spanyol Szuperkupa-párharc első, idegenbeli felvonásán vasárnap.
Privacsek András 2017. augusztus 10., csütörtök 6:06
Luka Modric, a bajnok Real Madrid labdarúgója három évvel ezelőtt kapott eltiltása miatt nem játszhat a kupagyőztes Barcelona ellen a spanyol Szuperkupa-párharc első, idegenbeli felvonásán vasárnap.
Szerző: Privacsek András 2017. augusztus 10., csütörtök 6:06

A spanyol Marca sportnapilap internetes kiadása arról írt, hogy a horvát játékost 2014. augusztus 22-én, az Atlético Madrid elleni Szuperkupa-visszavágó hajrájában - a marca.com tudósításában a 91. perc szerepel - állították ki második sárga lapját követően. A Real Madrid a hazai 1-1 után idegenben 1-0-ra kikapott.

A fegyelmi bizottság az adott sorozatra vonatkozóan a soron következő egy mérkőzésre tiltotta el a középpályást. Amennyiben azonnali pirossal állították volna ki Modricot, akkor a szabályok értelmében a soron következő bajnokin nem léphetett volna pályára. Így azonban - tekintve, hogy a Real Madrid a 2015-ös és a 2016-os Szuperkupában sem volt érdekelt - a horvát légiósnak még nem volt alkalma letölteni a büntetést. A Bajnokok Ligája-győztes fővárosi együttes vezetőedzőjének, Zinédine Zidane-nak pedig ki kell találnia, hogy kivel helyettesíti a középpálya legfontosabb láncszemét együttesében, amely kedd este megnyerte az európai Szuperkupát a Manchester United 2-1-es legyőzésével.

A vasárnap 22 órakor kezdődő barcelonai első mérkőzést követően a visszavágót jövő szerdán játsszák Madridban. (MTI)

Neked ajánljuk
Átigazolások
Légiósok
Kerkez Milos
Újabb angol legenda szerint kellene a Liverpoolba igazolnia Kerkez Milosnak.
Visszatért
László Csaba újra a padon
László Csaba visszatért a Sepsi OSK kispadjára - egyelőre az idény végéig.
Szolnok
Változások a 11-0 után
Horváth Csaba és segítője Ulvicki Attila távozik a NB III-as csapat éléről, de maradnak a klubnál. A Tisza Kálmán-Lengyel Béla játékos-edző páros vette át a helyüket.
Tovább az összes átigazoláshoz