Tripla döntött: Az Inter-kapus "segítsége" is kevés volt a Milannak a derbin - videó

3-2-s, drámai Inter-sikerrel ért véget a Derby della Madonnina vasárnap, a 89. percben vágta be a győztes büntetőt a mesterhármast szerző Icardi.
Dudás Gábor 2017. október 15., vasárnap 22:49
Szerző: Dudás Gábor 2017. október 15., vasárnap 22:49

1-0-ra és 2-1-re is vezetett és sokáig "jobban is nézett ki" a pályán a nyáron alaposan megerősített Milannál az Internazionale a vasárnapi városi rangadón, de úgy tűnt, be kell érnie egy ponttal.

Icardi nagyszerű duplájára (az argentin csapatkapitány második gólja élményszámba ment!) Suso tudott válaszolni egy, Handanovic kapust meglepő átlövéssel, de ennél is nagyobb volt a szlovén hálóőr sokkja amiatt, ami a 81. percben történt. Ekkor Bonaventura lövése előbb a kapus kezéről a kapufára, majd onnan a lábára és a kapuba csorgott, 2-2-re alakult az állás - egyébként végül Bonaventurának adták a gólt.

Ám ezzel nem volt még vége! Icardi a 89. percben ugyanis 11-est is lőhetett (előtte Rodríguez lökte el  D'Ambrosiót), és be is vágta a csatár, ezzel mesterhármast szerezve a derbin, és kialakította a 3-2-s végeredményt.

A még veretlen és klubrekorddal (7 győzelem, 1 döntetlen) rajtoló Inter biztosan maradt a második – lemaradása két pont a 100 százalékos éllovas Napoli mögött –, míg a Milan csak a 10. nyolc fordulót követően, azaz nagyon érik Vincenzo Montella vezetőedző leváltása...

TABELLA: A Serie A állása itt!

Serie A, 8. forduló:

Internazionale – AC Milan 3-2 (Icardi 22., 68., 89. – a harmadikat 11-esből, ill. Suso 56., Bonaventura 81.)

Bologna – SPAL 2-1 (Poli 30., Salomon 49. – öngól ill., Antenucci 88.) – Nagy Ádám a kispadon ült

Cagliari – Genoa 2-3 (Pavoletti 48., Joao Pedro 79. – 11-esből, ill., Galabinov 8., Taarabt 35., Rigoni 75.)

Crotone – Torino 2-2 (Rohden 26., Martelle 64. ill., Falque 54., De Silvestri 93.)

Fiorentina – Udinese 2-1 (Thereau 28., 57. ill., Samir 72.)

Sampdoria – Atalanta 3-1 (Zapata 56., Caprari 59., Linetty 68. ill., Cristante 21.)

Sassuolo – Chievo 0-0