Nikolics nagyon beindult Amerikában, Szalai Bundesliga-rekordja - légióskörkép

Ez történt a múlt héten az Európában, Amerikában és Ázsiában légióskodó magyar játékosokkal. Körkép.
Dudás Gábor 2017. május 15., hétfő 9:08
Szerző: Dudás Gábor 2017. május 15., hétfő 9:08

NÉMETORSZÁG

Szalai Ádám szombaton mindössze hét perc alatt gólt szerzett a Werder Bremen elleni német bajnokin (5-3), ezzel a Hoffenheim támadója lett minden idők legeredményesebb magyar Bundesliga-légiósa, 40 találattal, megelőzve az eddigi társgólkirályt, Huszti Szabolcsot (39 gól). Szalai tehát óriási mérföldkőhöz ért és ezzel Puskás, Détári, valamint Gera nyomába lépett.

Nagy meglepetést okozhatott volna a Gulácsi Péterrel kezdő RB Leipzig, amely 3-1-re és 4-2-re is vezetett a már bajnok Bayern München ellen. A bajorok azonban Lewandowski, Alaba és Robbenn hajrában szerzett találatával végül megfordították a meccset (4-5). A magyar kapus végig a pályán volt a Leipzigben.  „Komoly lehetőség van benne” - hamarosan újabb magyar edzője lehet a Bundesligának!

Megszakadt Dárdai Pál és a Hertha rossz sorozata. A berliniek kilenc vesztes meccs után tudtak nyerni ismét idegenben – legutóbb ez még 2016 decemberében jött össze. A magyar tréner csapata a a sereghajtó Darmstadtot győzte le 2-0-ra.

A másodosztályban egyik "magyar" csapat sem örülhetett győzelemnek. A Radoki János vezette Greuther Fürth a St. Pauli otthonában játszott 1-1-s döntetlent, Megyeri Balázs végig a pályán volt, Pintér Ádámot a félidőben lecserélte edzője.

Stieber Zoltán (Kaiserslautern), Nagy Dániel (Würzburg) és a még felépülőben lévő Simon Krisztián (1860 München) sem került be a meccskeretbe csapatában.

OLASZORSZÁG

Sallai Roland a 60. percben állt be, Balogh Norbert végig a kispadon ült, miközben a már kiesett Palermo 1-0-ra legyőzte a Genoát. A még felépülőben lévő Nagy Ádám nem volt ott a Bologna keretében, csapata 3-1-re verte a sereghajtó Pescarát. Bővebben a fordulóról itt!

A másodosztályban a Novara hazai pályán verte 2-0-ra az Entellát, így továbbra is megmaradt az esélye a rájátszást érő helyek elérésére. A hazaiaknál Adorján Krisztián végig a padon ült.

FRANCIAORSZÁG

A Lang Ádámot foglalkoztató Dijon kiesési rangadón nyert 2-0-ra vasárnap, a Nancy ellen. A magyar válogatott védő nem volt ott a keretben sem sérülése miatt.

4-0-s győzelmet aratott a francia másodosztályban Bese Barnabás csapata, a Le Havre. A magyar hátvéd végig a pályán volt, és tevékeny részt vállalt a győzelemből.

LENGYELORSZÁG

A 60 percen át, kezdőként pályán lévő Nagy Dominik góllal járult hozzá a Legia Varsó 6-0-s sikeréhez vasárnap, a Nieciecza elleni playoff-meccsen. 33 fordulót követően a Legia a harmadik, egy ponttal lemaradva a Jagiellonia és jövő heti ellenfele, a Lech Poznan mögött.

Gyurcsó Ádám végig a pályán volt, de ő sem tudta megakadályozni, hogy a Pogon Szczecin rúgott gól nélkül, 2-0-ra kikapjon a bajnoki címért küzdő Lech Poznan otthonában lejátszott playoff-meccsen.

A Cracovia középhátvédje, Litauszki Róbert nem lépett pályára a Plock elleni 1-1-s bajnokin.

AUSZTRIA

A Rapid Wien az éllovas és bajnoki cím küszöbén álló Red Bll Salzburg vendégeként kapott ki 1-0-ra. A bécsiek fiatal magyar középpályása, Szántó Tamás végig a pályán volt.

A kiesés ellen küzdő Mattersburg 1-0-ra kapott ki a St. Pölten otthonában, Varga Barnabás nem lépett pályára a vendégeknél.

SZLOVÁKIA

A Priskin Tamással felálló Slovan Bratislava 3-1-re győzött a Presov ellen a szlovák élvonalban, így továbbra is biztosan második. Priskin 87 percet játszott.

Továbbra is veretlen a DAC tavasszal a szlovák bajnokságban, bár a mostani döntetlennel picit csalódottak lehetnek Dunaszerdahelyen. A ŽP Šport Zólyombrézó elleni 2-2-s mérkőzésen a végig a pályán lévő Vida Kristopher gólt szerzett, a csereként a 71. percben beállt Mervó Bencének pedig meccslabdája volt, de a vendégkapus védeni tudott. Kocsis Gergő végig a kispadon ült.

ROMÁNIA

A román alsóházi rájátszás vasárnapi találkozóján a Bőle Lukácsot is foglalkoztató és március 6. óta veretlen CSM Iasi a Poli Timisoara együtteséhez látogatott és 1-1-s döntetlenre végeztek a csapatok. A temesvári mérkőzés 42. percében a magyar támadó szerezte meg a vezetést a vendégeknek, egy nem is akármilyen góllal.

HORVÁTORSZÁG

Futács Márkó végig a pályán volt, csapata, a Hajduk Split pedig 2-0-s vereséget szenvedett az éllovas Rijeka otthonában, a horvát bajnokság 33. fordulójának rangadóján.

UKRAJNA

A Dinamo Kijev Kádár Tamással a soraiban kapott ki 2-1-re az Olimpik Donyeck ellen. A bekk a 80. percben sárga lapot kapott.

SVÁJC

Bár több mint egy félidőn át emberelőnyben játszhatott, mégis kikapott 2-0-ra Vécsei Bálint csapata, a Lugano a Sion otthonában. A magyar támadó középpályás a 84. percben állt be a kispadról.

DÁNIA

A felsőházi rájátszásban Kalmár Zsolt (Bröndby) és csapata pont nélkül távozott a már bajnok FC Köbenhavn elleni csúcsrangadóról (0-1). Kalmár 81 percet töltött a pályán. Korábban gusztustalan akció miatt büntették meg Kalmárék szurkolóit - videó

NORVÉGIA

A Sandefjord 2-0-ra verte a Haugesundot, a hazaiaknál a rutinos Kovács Péter nem volt a keretben.

BELGIUM

Hosszú hetek után ismét Köteles László állt a Waasland-Beveren kapujában, amely 3-2-re nyert hazai pályán a Lierse ellen a belga bajnokság alsóházi rájátszásában.

TÖRÖKORSZÁG

Koman Vladimir 66 percet játszott,  török sereghajtó Adanaspor pedig 1-1-es döntetlent ért el az európai kupaindulásért küzdő Trabzonspor ellen.

IZRAEL

Korhut Mihály csapata, a már bajnok Hapoel Be'er Sheva hétfőn este játszik rangadót a Beitar Jerusalem otthonában.

KAZAHSZTÁN

Elek Ákossal a kezdőben nyert idegenben 3-2-re a Kayrat Almaty az Okzhetpes ellen a 12. fordulóban, méghozzá 0-2-ről fordítva, a 74. és a 79. perc között három gólt szerezve. A magyar középpályás végig a pályán volt.

USA

A Chicago Fire Nikolics Nemanja parádés játékának köszönhetően 4-1-re legyőzte a címvédő Seattle-t az MLS legutóbbi fordulójában. A 23. percben kiharcolt egy 11-est, amit a csapattársa kihagyott, de a játékvezető újra rúgatta, másodszorra pedig a magyar támadó értékesítette. A csatár a második félidőben kiosztott egy gólpasszt, végül pedig akcióból is betalált. Nikolics 10 forduló után 8 góllal holtversenyben vezeti a góllövőlistát.

Sallói Dániel végig a kispadon ült a Sporting Kansas 2-2-s idegenbeli bajnokiján, az Orlando otthonában.

ARAB EMÍRSÉGEK

Dzsudzsák Balázs meglepetésre végig a kispadon ült, miközben az Al Wahda 1-1-s döntetlent játszott az Al Sabab elleni idegenbeli bajnokin.

HONGKONG

A honkongi kupa döntőjében a Kitchee Vadócz Krisztiánnal a kezdőben 2-1-re legyőzte a South Chinát. A Kitchee Lam góljával félóra után szerzett vezetést, majd a második félidő elején Sandro is betalált, az ellenfél a 78. percben szépített. A magyar középpályás remek szezont zárt Hongkongban, hiszen a bajnokság után a kupát is megnyerte a Kitchee-vel.

KÍNA

A sérüléséből visszatérő Guzmics Richárd több mint kéthónapos szünet után léphetett újra pályára és rögtön a sereghajtó Yanbian Funde kezdőcsapatában kapott helyet. A Beijing Guoan azonban így is begyűjtötte mindhárom pontot (2-1) idegenben. A magyar válogatott védő végig a pályán volt és a 6. percben sárga lapot kapott.

Az ugyancsak kiesőhelyen álló Changchun Yatai Huszti Szabolccsal a soraiban kapott ki otthon (0-1) az éllovas Guangzhou Evergrande csapatától.

DÉL-KOREA

Feczesin Róbert csapata, a Jeonnam Dragons hazai pályán kapott ki 3-1-re a Suwontól. A magyar csatár a 72. percben állt be csereként.

Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.