Szalai remek gólt szerzett, de csapata kikapott, Gulácsiék sem örülhettek - videó, tabella

A magyar támadó ügyesen pörgette át a labdát a kapus fölött, igaz, találata csak szépítést ért. A Leipzig magyar kapusa négy perc alatt kapott két gólt.
Budai László 2018. január 20., szombat 17:30
Szerző: Budai László 2018. január 20., szombat 17:30

A Szalai Ádámmal felálló Hoffenheim nem tudta tartani a Leverkusen fantasztikusan futballozó játékosát, Leon Bailey-t, akit ma talán egyetlen védelem sem tudott volna megállítani. A Bayer játékosa az első félidőben sarokkal szerzett egy fantasztikus gólt (lásd lejjebb), a második játékrészben kiosztott egy gólpasszt, de ezek mellett is hihetetlen átadásai és cselei voltak.

A hajrában Szalai tudott szépíteni csapatának: jó labdát kapott, amelyet remekül vett át, egy védő szorításában pedig közelről, ügyesen pörgette át a kijövő kapust (1-3). Igaz, a hosszabbításban a vendégek újabb gólt szereztek, így végül 1-4 lett a meccs vége. Szalainak ez volt az idei szezonban az első Bundesliga-találata.

Szalai gólja

A Gulácsi Péterrel a kapujában felálló Leipzig hiába szerzett vezetést a második félidőben, a Freiburg két, szöglet után szerzett találattal hamar fordított, és meg is nyerte a meccset (2-1). A Lipcse ezzel visszacsúszott a harmadik helyre, éppen a remeklő Bayer előzte meg őt.

TABELLA: ÍGY ÁLL A BUNDESLIGA

Bundesliga, 19. forduló

Freiburg-Leipzig 2-1 (Haberer 72., Koch 76., ill. Werner 66.)

Mönchenglabdach-Augsburg 2-0 (Ginter 10., Hazard 90.)

Mainz-Stuttgart 3-2 (Muto 45., 54., Holtmann 64., ill. Badstuber 20., Ginczek 90.)

Wolfsburg-Frankfurt 1-3 (Arnold 66., ill. Haller 18., Chandler 22., Jovic 85.) – kiállítva: Dimata 67. (Wolfsburg)

Hoffenheim-Leverkusen 1-4 (Szalai 85., ill. Bailey 43., Baumgartlinger 51., Alario 70., 93.)

Bailey gólja

REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.