during the Premier League match between Manchester City and Tottenham Hotspur at Etihad Stadium on December 16, 2017 in Manchester, England.

Nagy sorozatát folytatva ütötte ki a City a Tottenhamet, a Dortmund Szalaiék ellen fordított - videók

A Manchester City sorozatban 16. győzelmét aratta az angol élvonalban, ezúttal a Tottenhamet győzték le simán, míg hiába lépett pályára Szalai Ádám is, végül pont nélkül maradt a Hoffenheim.
Csakfoci Admin 2017. december 16., szombat 21:03
Szerző: Csakfoci Admin 2017. december 16., szombat 21:03

Sorozatban a 16. győzelmére készült a Manchester City a Premier League-ben, Pep Guardiola gárdája a Tottenhamet fogadta. A City már az első félidőben előnybe került, a másodikban pedig még magasabb sebességi fokozatra kapcsolt, és további gólokat szerzett - annak ellenére, hogy tizenegyest hibázott, valamint ajtó-ablak helyzeteket is kihagyott. A Tottenham a hosszabbításban szépített, de a City  - sorozatban 16. bajnoki - sikeréhez nem férhetett kétség.

Manchester City–Tottenham Hotspur 4–1 (Gündogan 14., De Bruyne 70., Sterling 80., 90., ill. Eriksen 93.)

Németországban a Dortmund a Hoffenheimet fogadta rangadón új vezetőedzője, Peter Ströger irányításával. A rossz sorozatban lévő Borussia hátrányban mehetett pihenőre, a szünet után viszont fordított, így újra három pontnak örülhettek a BVB-szimpatizánsok. A vendégeknél a sérülése után visszatért Szalai Ádám, aki a 69. percben, 1-1-es állásnál lépett a pályára. Érdekesség, hogy sajtóhírek szerint a hoffenheimi edző, Julian Nagelsmann veheti át a nyártól a Dortmund irányítását.

Borussia Dortmund–Hoffenheim 2–1 (Aubameyang 63. – 11-esből, Pulisic 89., ill. Uth 21.)

Carlos Auzqui
Argentin sajtóhírek szerint a San Lorenzo több mint egy év elteltével sem fizette ki Carlos Auzqui átigazolási díját a Fradinak.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)