Bundesliga: Szalai és Gulácsi is kezdő volt a "magyaros" rangadón – eredmények, tabella

A Bundesliga 6. fordulójában a Szalai Ádámmal soraiban felálló Hoffenheim odahaza kapott ki 2-1-re a Gulácsi Pétert foglalkoztató RB Leipzigtől.
Csakfoci Admin 2018. szeptember 29., szombat 17:44
Szerző: Csakfoci Admin 2018. szeptember 29., szombat 17:44

TABELLA: A NÉMET BAJNOKSÁG ÁLLÁSA ITT!

Hoffenheim–RB Leipzig 1–2 (Kramaric 93. – büntetőből, ill. Y. Poulsen 53., 73.)

A 6. fordulót rendezték a német élvonalbeli bajnokság szombati játéknapján. A találkozók közül kiemelkedett a Szalai Ádámot végig soraiban tudó Hoffenheim és a Gulácsi Pétert foglalkoztató RB Leipzig összecsapása.

A "magyaros rangadón" Szalai már 14. percben besárgult, míg a lipcseiek gólnélküli félidő után az 53. percben Poulsen lövése pattant meg Akpogumán, ami így Baumann kapujában kötött ki. A folytatásban mindkét oldalon a cserék domináltak, és a vendégek rohamoztak végig, aminek a 73. percben meg lett az eredménye: Poulsen duplázott Kampl passza után.

A 93. percben végül a hazaiak szépítettek, miután Kramaric büntetőből volt eredményes, így végül a Hoffenheim hazai pályán szenvedett 2-1-es vereséget az RB Leipzigtől.

Bundesliga, 6. forduló

Nürnberg – Düsseldorf 3–0 (Behrens 28. – büntetőből, Ishak 64., Palacios Martínez 78.)

Schalke – Mainz 1–0 (Schöpf 11.)

Stuttgart –Werder Bremen 2–1 (Donisz 19., G. Castro 75., ill. Zieler 68. – öngól)

Wolfsburg – Mönchengladbach 2–2 (Steffen 12., Weghorst 59., ill. Plea 7., T. Hazard 48.)