Bundesliga-drámák: A Bayern a 90. percben kapott 11-essel nyert; a Köln győztes gólját a 94. percben vonták vissza

Heynckes együttese hátrányból fordított, és az utolsó pillanatokban megszerezte a három pontot. Pizarro Hannover elleni találatát a videóbíró alapján érvénytelenítették.
Budai László 2018. február 17., szombat 17:28
Szerző: Budai László 2018. február 17., szombat 17:28

Meglepetésre hamar hátrányba került a Bayern a Wolfsburg otthonában, miután Didavi a 8. percben a kapuba fejelt. Heynckes együttese sokáig nem tudott egyenlíteni, pedig Robben 11-est is rúghatott, de kimaradt a kísérlete. A 64. percben aztán sikerült gólt szerezni, miután a nem sokkal azelőtt hibázó holland beadását Wagner a kapuba fejelte (1-1). A végére Lewandowski is beállt, és ő lett a főszereplő: Robben a 90. percben kiharcolt egy büntetőt (ezzel így már alaposan javította hibáját), amelyet a lengyel értékesített. A Bayern így végül 2-1-re nyert.

A Leverkusen - egyelőre - felugrott a második helyre, miután 2-1-re verte a Hamburgot. Igaz a Bayer mögött álló Lipcse, Dortmund, Frankfurt hármas is megelőzheti, ha megnyeri mérkőzését. A Leipzig és a Frankfurt majd egymás ellen játszik hétfőn.

A Köln sokáig 1-1-es döntetlenre állt a Hannover elleni meccsen, de Pizarro a 94. percben szerzett találattal úgy tűnt, megnyeri a mérkőzést a hazaiaknak. A videóbíró alapján azonban érvénytelenítették a találatot, így drámai győztes gól helyett maradt az 1-1.

TABELLA: ÍGY ÁLL A BUNDESLIGA

Bundesliga, 23. forduló

Freiburg-Werder 1-0 (Petersen 24. – 11-esből)

Hamburg-Leverkusen 1-2 (Hahn 70., ill. Bailey 40., Havertz. 50.)

Köln-Hannover 1-1 (Osako 30., ill. Fullkrug 37.)

Wolfsburg-Bayern 1-2 (Didavi 8., ill. Wagner 64., Lewandowski 91. - 11-esből)

ETO FC Győr
Kuznyecov távozik
A klub azonnali hatállyal szerződést bontott vezetőedzőjével, akivel nyolc bajnokiból négyet megnyert, négyet elveszített a csapat.
Sepsi
Storck marad az edző
Román lapértesülés szerint a német szakember új szerződése értelmében havi 18 ezer eurót kereshet majd.
Kérdéses a jövője
Dárdai Pál
Továbbra is kérdéses, ki irányítja a következő szezonban a Herthát, de az is, milyen célokkal vág neki a csapat a szezonnak, és kikkel teszi meg mindezt.