C. Ronaldo utolérte a magyar legendát, továbbjutott Portugália is - videó

Szombaton rendezték meg az oroszországi Konföderációs Kupa A-csoportjának utolsó fordulóját. Kiesett a házigazda.
Dudás Gábor 2017. június 24., szombat 18:58
Szerző: Dudás Gábor 2017. június 24., szombat 18:58

Portugália az Új-Zéland elleni 4-0-s győzelmével megnyerte a csoportot, Cristiano Ronaldo pedig a 75. gólját lőtte a válogatottban – 11-esből –, amivel utolérte az európai örökranglistán második Kocsis Sándort (igaz, a legendás magyar támadónak ehhez csak 68 meccs kellett, szemben CR 142 találkozójával). A Real Madrid világklasszisát már csak egy másik magyar zseni, Puskás Ferenc előzi meg a kontinensen: a 89 meccsen 84-szer eredményes Puskás Ferenc.

Portugál gond: Gólja után megsérült a nyár legdrágább igazolása

Mexikó csak rosszabb gólkülönbségével szorult a második helyre, de viszont kiejtette a tornáról a házigazda Oroszországot. Pedig Szamedov találatával még a szbornaja vezetett a 25. percben, de a közép-amerikaiak már a második félidő elejéig fordítani tudtak Kazanyban. Zsirkov, a 68. percben kapott piros lapjával nagyjából meg is pecsételődött a hazaiak sorsa.

Új-Zéland – Portugália 0-4 (C. Ronaldo 33. – 11-esből, Bernardo Silva 37., André Silva 80., Nani 91.)

Mexikó – Oroszország 2-1 (Araujo 30., Lozano 52., ill. Szamedov 25.) - piros lap: Zsirkov (68.)