BL: 100 perces meccsen égett a Real, az MU-nak itt sem megy - videók

Kínos vereségbe szaladt bele a Real Madrid Moszkvában, miközben a Manchester United és a Bayern München hazai pályán botlott kedden. Nagy meccset játszottak Athénban és Lyonban is, a Roma triplával gázolt.
Dudás Gábor 2018. október 2., kedd 22:59
Szerző: Dudás Gábor 2018. október 2., kedd 22:59

Ugyan négy meghatározó játékosát (Ramos, Marcelo, Bale, Isco) is nélkülözte a Real Madrid Moszkvában, mégis nehéz magyarázatot adni a címvédő évek óta nem látott égésének a CSZKA ellen (0-1). Több mint két év után fordult elő a blancókkal, hogy nem szereztek gólt a Bajnokok Ligájában. Kroos hibája után Vlasic már a 3. percben megszerezte a hazaiak győztes találatát, utána hiába játszott hatalmas mezőnyfölényben és szerzett három kapufát is, Lopetegui csapata megfázott az oroszországi hidegben. A 97. percben még Varane előtt adódott óriási lehetőség, majd Akinfejev kapus piros lapot kapott, de maradt az 1-1.

A Premier League-ben hetek óta jobbára csak kínlódó Manchester United a BL-ben is elszenvedte első botlását, a Valenciával nem bírt otthon (0-0) José Mourinho csapata, hiába játszott fölényben.

A Roma kiütötte a cseh Plzent (Dzeko triplázott), a Lyon 0-2-ről mentett pontot otthon a Sahtar Donyeck ellen, a Bayern az Ajaxszal nem bírt hazai pályán, míg a Benfica egy izgalmas és fordulatos mérkőzésen győzött Athénban.

Bajnokok Ligája, kedd:

E-csoport

Bayern München – Ajax Amszterdam 1-1 (Hummels 4., ill. Mazraoui 22.)

AEK Athén – Benfica 2-3 (Klonaridis 53., 63., ill. Seferovic 6., Grimaldo 15., Semedo 74.) - piros lap: R. Dias (Benfica, 49.)

F-csoport

Olympique Lyon – Sahtar Donyeck 2-2 (M. Dembele 70., Dubois 72., ill. J. Moraes 44., 55.)

Hoffenheim – Manchester City 1-2