Ez már nem véletlen: Harmadszor is simán nyert a Pogba-vezette MU Mourinho kirúgása óta - videó

Solksjaer vezetésével a Manchester United már 12 gólnál jár, most a Bournemouth kapott négyet. Paul Pogba két góllal és egy gólpasszal zárt vasárnap.
Dudás Gábor 2018. december 30., vasárnap 19:22
Szerző: Dudás Gábor 2018. december 30., vasárnap 19:22

A Cardiff (5-1) és a Huddersfield (3-1) után a Bournemouth sem jelentett akadályt a Ole-Gunnar Solksjaer kinevezése (és José Mourinho kirúgása) óta megtáltosodó Manchester Unitednek. Vasárnap, az Old Traffordon végül 4-1-re nyertek a Vörös Ördögök, így még közelebb léptek az ötödik helyen álló Arsenalhoz, sőt, a BL-pozícióban lévő Chelsea is "csak" nyolc pontra áll tőlük.

Ezúttal is a bombaformába lendült Paul Pogba volt az MU legjobbja (két gól + egy gólpassz, az utóbbi három meccsen 4+3 a mérlege...), de Rashford és Martial is remekül játszott többek között. A negyedik gólt a csereként beállt Lukaku jegyezte nem sokkal érkezése után, lesgyanús helyzetből.

Bár a vendégcsapat Bailly buta piros lapja miatt az utolsó bő tíz percben emberelőnyben futballozott, a United zsinórban harmadik magabiztos győzelme nem forgott veszélyben.

Premier League, 20. forduló:

Manchester United – Bournemouth 4-1 (Pogba 5., 33., Rashford 45., Lukaku 72., ill. Aké 47.) - piros lap: Bailly (MU, 79.)

Southampton – Manchester City 1-3 (Hojbjerg 37., ill. D. Silva 10., Ward-Prowse 45. – öngól, Agüero 48.) – piros lap: Hojbjerg (85.)

Burnley – West Ham United 2-0 (C. Wood 15., McNeill 34.)

Crystal Palace – Chelsea 0-1 (Kanté 51.)