Bombaformában a Liverpool csillagai: 42 gólnál járnak - videó

A szenzációsan futballozó Mohamed Salah előbb kiosztott egy asszisztot Roberto Firminónak, majd maga is betalált a Southampton elleni, 2-0-ra megnyert bajnokin vasárnap. Utóbbi gólnál meg a brazil volt az előkészítő.
Dudás Gábor 2018. február 11., vasárnap 19:58
Szerző: Dudás Gábor 2018. február 11., vasárnap 19:58

TABELLA: Az angol bajnokság állása itt!

Már a 6. percben megrezdült a Southampton hálója, az egészen elképesztő formában futballozó Mohamed Salah Hoedt hibáját is kihasználva lódult meg, majd nagyszerű gólpasszt adott a brazil Firminónak, aki megszerezte a 20. találatát.

Ezután a Soton is megmutatta, hogy nem szabad leírni, de két kecsegtető helyzetét is elrontotta a hazai csapat, illetve Karius kapusnak is volt bravúrja. A második gólt azonban megint a Pool szerezte, ki más, mint Salah révén. A már 22 gólos egyiptomi támadó visszakapta a gólpasszt Firminótól a 42. percben.

Győzelmükkel a Vörösök továbbra is nagy versenyben vannak a dobogóért és a BL-indulásért a Newcastle-ben vereséget szenvedő Manchester Uniteddel, a Tottenhammel és a Chelsea-vel, és már a második pozíció is lőtávolba került Jürgen Klopp csapata számára.

Premier League, 27. forduló:

Southampton - Liverpool 0-2 (Firmino 6., Salah 42.)

Newcastle United – Manchester United 1-0 (Ritchie 65.)

Huddersfield Town – Bournemouth 4-1 (Pritchard 7., Mounie 27., 66., van La Parra 95. – 11-esből, ill. Stanislas 14.)