Durva: Guardiola ellen lázítás miatt vizsgálódnak a spanyol rendőrök

A hírek szerint a katalán tréner mozgósítani akarta a függetlenedés mellett állókat.
Budai László 2017. december 22., péntek 12:45
A hírek szerint a katalán tréner mozgósítani akarta a függetlenedés mellett állókat.
Szerző: Budai László 2017. december 22., péntek 12:45

Spanyol lapértesülések szerint a helyi rendőrség vizsgálatot indított a Manchester Cityt irányító Pep Guardiola ellen „lázítás” miatt. A katalán trénert azért vizsgálják, mert a hírek szerint június 11-én egy olyan kiáltványt olvasott fel a drukkereknek, amellyel „az volt a szándéka, hogy mozgósítsa a függetlenedés mellett állókat”.

Mint ismert, a katalán kormány kikiáltotta a függetlenséget, de Spanyolország ezt nem hagyta, új választásokat írt ki, a katalán vezetőknek pedig távozniuk kellett pozíciójukból.

Egyelőre nem tudni, hogy milyen következményei lehetnek a „lázításnak”. Guardiola egyébként szárnyal a Cityvel, amely 11 pontos előnnyel vezeti a Premier League-et, a BL-ben megnyerte a csoportját, és az FA Kupában, valamint a Ligakupában is érdekelt még.

Neked ajánljuk
Átigazolások
ZTE
Dénes Vilmos áráról írnak
A skót Aberdeen érdeklődését a The Press and Journal is megerősítette a több országból is keresett Dénes Vilmos ügyében, azt írva, hogy a ZTE 1 millió euró körüli összeget kér a 20 éves támadóért.
Ferencváros
Újabb légiós távozott
Beigazolódott a Csakfoci korábbi értesülése: hivatalossá vált, hogy távozik a Ferencvárostól Raul Gustavo, akit már be is jelentett új csapata, az MLS-ben szereplő New York City FC.
Légiósok
Fenyő Noah
A Bundesliga 2-be kerülhet kölcsönben a Frankfurt magyar U-válogatott játékosa, Fenyő Noah. A Kiel és a Braunschweig mellett az élvonalbeli Hoffenheim is vinné, végleg. (Inside Eintracht FFM)
Tovább az összes átigazoláshoz