Nemcsakfoci: BL-parádé kapusgóllal - két magyar csapat a világ nyolc legjobb klubja között

A Veszprémhez hasonlóan a MOL-Pick Szeged is kettős győzelemmel jutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, miután vasárnap 23-16-ra nyert a lengyel Wisla Plock ellen a rájátszás első fordulójának hazai visszavágóján.
Dudás Gábor 2019. március 31., vasárnap 19:51
Szerző: Dudás Gábor 2019. március 31., vasárnap 19:51

A párharc múlt vasárnapi első meccsét a Szeged 22-20-ra nyerte meg idegenben, így 45-36-os összesítéssel jutott a nyolc közé, ahol a macedón Vardar Szkopjével találkozik április utolsó, illetve május első hetében.

A hazaiak közül a svéd csapatkapitány, a továbbra is hátsérüléssel bajlódó Jonas Källman hiányzott. A szegediek remek hozzáállással, illetve kemény védekezéssel kezdték a meccset, és kapusuk, Mirko Alilovic egész pályás találatával vezettek először két góllal. A horvát kapus legutóbb négy évvel ezelőtt volt eredményes a BL-ben.

A magyar bajnokcsapatnak két 3-0-s szériája is volt az első félidőben, és mivel a védekezés, valamint Alilovic kapusteljesítménye végig hatékonynak bizonyult, a szünetben a Szeged 13-8-ra vezetett.

A második félidő elején Dean Bombac irányításával hétgólosra növelte előnyét a házigazda, ezzel végleg eldőlt a továbbjutás. A Szeged teljesítményében ezúttal nem volt jelentős hullámvölgy, a magas színvonalú, kiegyensúlyozott játék pedig végül hétgólos sikerhez vezetett.

A vasárnapi meccs legjobbja a kapus Mirko Alilovic, legeredményesebb szegedi játékosa pedig Bánhidi Bence volt hét góllal. (MTI)

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:

MOL-Pick Szeged - Orlen Wisla Plock (lengyel) 23-16 (13-8)

A Szeged gólszerzői: Bánhidi 7, Bombac, Sigurmannsson 3-3, Maqueda, Kasparek 2-2, Bodó, Balogh Zs., Canellas, Gaber, Sostaric, Alilovic 1-1

Továbbjutott: a Szeged kettős győzelemmel, 45-36-os összesítéssel

Soroksár
Kékesi Alexander meghosszabbítja nyáron lejáró szerződését, így újabb 2 évre kötelezte el magát Soroksárra.
Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)