U21: Nyolcgólos meccsen súlyos vereség az olaszoktól - videó

6-2-es vereséget szenvedtünk az olaszoktól az U21-es válogatott hazai felkészülési meccsén. Már az első félidő 0-5 volt, a második félidő legalább a miénk volt.
Mokány Lajos 2017. október 5., csütörtök 21:51
Szerző: Mokány Lajos 2017. október 5., csütörtök 21:51

Aktívabban kezdtek az olaszok, akik egy kapufával is ránk ijesztettek az első negyedórában. Ez még csak egy figyelmeztetés volt, utána beindult az olasz henger. A vendégek egy félidő alatt öt gólt lőttek a teljesen szétesetten, sok hibával játszó futballozó magyar fiatalok ellen. U21-es csapatunk nem késztette komolyabb erőbedobásra a Serie A-s játékosokkal felvértezett olaszokat, akik tetszés szerint alakították ki a helyzeteiket, 19 lehetőségük volt, ebből 13 talált kaput. Cutrone a 17., majd a 25. percben is betalált, közben a mieinktől csak Vida veszélyeztetett egy jó lövéssel.

Később Chiesa is duplázni tudott, közben pedig Depaoli is kihasznált egy hibát, így 0-5 lett a félidő.

A második félidőre összeszedettebb lett a magyar csapat, az olaszok is visszavettek, sikerült is a szépítés: a csereként beállt Makrai használta ki Scuffet nagy hibáját. Úgy tűnt, a második félidő "döntetlennel" zárul, hiszen a szintén csereként bevetett Orsolini is gólt lőtt, de Makrai később értékesítette a Szivacski által kiharcolt 11-est, így legalább a második 45 percet megnyertük, de a végeredmény így is súlyos vereség: 2-6.

A mieink legközelebb már selejtezőn játszanak, kedden Törökország ellen idegenben, addig össze kell szednie a csapatát Michael Borisnak.

Magyarország-Olaszország 2-6 (0-5)
Magyarország: Demjén Patrik - Lenzsér Bence (Szivacski Donát, 46.), Kecskés Ákos (Zachán Péter, 56.), Tóth Bence (Gergényi Bence, 65.) - Katona Máté (Hinora Kristóf, 56.), Vida Máté (Szabó Bence, 65.), Zsótér Donát (Tóth Máté, 56.), Szoboszlai Dominik (Gazdag Dániel, 46.), Spandler Csaba (Szalai Attila, 46.) - Koszta Márk (Korozmán Kevin, 46.), Bíró Bence (Makrai Gábor, 56.)