Szétszedték a lefújás után az izland-magyar meccs bíróját

Komoly kritikát kapott egy szaklaptól az orosz bíró.
Mokány Lajos 2016. június 19., vasárnap 6:58
Szerző: Mokány Lajos 2016. június 19., vasárnap 6:58

Magyar szempontból igencsak megkérdőjelezhető volt az Izland-Magyarország (1-1) Európa-bajnoki mérkőzésen az orosz játékvezetőnek, Szergej Karaszjovnak a ténykedése.

A bíró a 39. percben igencsak könnyű síppal ítélt meg egy tizenegyest az izlandiak javára, és összességében sem a magyaroknak kedvezett. Mindezt a játékvezetőkkel foglalkozó World Refree szakportál is kiemelte a meccs utáni értékelésében, amelyben igencsak negatív véleménnyel van a sípmester teljesítményéről.

Karaszjovval kapcsolatban kiemelik az általa megítélt büntetőnél, hogy már akkor belefújt a sípjába, mikor Királyon átesett az izlandiak játékosa, Kádár eseténél pedig hirtelen a büntetőpontra mutatott.

A szakportál általánosságban is úgy ítélte meg, hogy a játékvezető a mezőnyben az izlandiaknak kedvezett, és nem teremtett azonos feltételeket a csapatok számára. A 94. percben megítélt szabadrúgással kapcsolatban pedig a szerző megjegyzi, hogy egy pillanatra már-már azt hitte, Karaszjov újfent büntetőt ítél.

Érdekesség, hogy az orosz bíró 58 nemzetközi mérkőzésen 21 büntetőt ítélt meg.