Nem játszik a nemzeti csapatban ősszel a 48-szoros válogatott légiós - "Rossi megértette és elfogadta"

Válogatottunk új szövetségi kapitánya ősszel nem számíthat egyik középpályására, aki magánéleti okok miatt kérte Marco Rossit, hogy tekintsen el meghívásától.
Csakfoci Admin 2018. augusztus 9., csütörtök 19:42
Válogatottunk új szövetségi kapitánya ősszel nem számíthat egyik középpályására, aki magánéleti okok miatt kérte Marco Rossit, hogy tekintsen el meghívásától.
Szerző: Csakfoci Admin 2018. augusztus 9., csütörtök 19:42
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Férfi A-válogatottunk bő négy hét múlva kezdi meg szereplését az UEFA új, válogatottak számára kiírt sorozatában, a Nemzetek Ligájában. A Finnország elleni idegenbeli és a Görögország elleni hazai - de zártkapus - mérkőzés egyben Marco Rossi debütálása is lesz. Bár a szövetségi kapitány csak augusztus 24-én hirdet keretet, az már biztossá vált, hogy Elek Ákosra idén már nem számíthat az olasz szakember - írja az az MLSZ honlapja.

– A napokban telefonon egyeztettem a kapitánnyal és arra kértem, hogy magánéleti okok miatt tekintsen el a meghívásomtól az idei mérkőzésekre – mondta az mlsz.hu-nak Elek Ákos. – Marco Rossi megértette és elfogadta kérésemet, amit ezúton is köszönök neki. Akik ismernek, nagyon jól tudják, hogy mennyire fontos számomra a válogatott. Éppen ezért jeleztem is a kapitány számára, hogy – bár az élet most úgy hozta, hogy nem tudok a rendelkezésére állni, de – az idei meccseket követően természetesen teljes mértékben számíthat rám, amennyiben úgy látja, segíteni tudom a csapatot. A döntésem okairól, mivel magánjellegű, nem szeretnék a továbbiakban a nyilvánosság előtt beszélni, így kérem a sajtó munkatársait, hogy ezt tartsák tiszteletben.

Rossi: "Elsősorban ők is emberek"

Marco Rossi helyzetét természetesen nem könnyíti meg, hogy a számos sérült illetve rendszeresen nem játszó játékos mellett egy újabb labdarúgót kell nélkülöznie, azonban – ahogy mondta – a játékosok is elsősorban emberek.

– Elek Ákos nagyon egyenesen és őszintén tájékoztatott a kialakult helyzetről, melyet megértettem és természetesen elfogadtam – fogalmazott Marco Rossi. – Ugyan profi játékosokról beszélünk, de elsősorban ők is emberek és csak ezt követően profi sportolók, így ha az életükben olyan helyzet adódik, mely miatt nem tudnának 100 százalékosan a játékra koncentrálni, akkor kétség sem férhet hozzá, hogy minden lehetséges módon segítenünk kell nekik. Pontosan így van ez Ákos esetében is, aki biztosított róla, hogy kérése kizárólag a 2018-as összetartások és mérkőzések idejére szól, vagyis a későbbiekben – ugyanúgy, ahogy eddig is – bármikor boldogan áll a válogatott rendelkezésére, ha meghívót kap – mondta Marco Rossi.

A szövetségi kapitány augusztus 24-én hirdeti ki keretét a finnek és a görögök elleni NL-mérkőzésekre.

Átigazolások
Fradi
Az első igazolás
25 éves, francia középső védő lett a nyári szezon első igazolása a zöldeknél: Nathan Zohoré a francia másodosztályból érkezett.
Nyíregyháza
Jovanov aláírt
Élt opciós jogával, és Vane Jovanovval szerződést hosszabbított a Nyíregyháza. A 27 éves védő a télen érkezett, tavasszal 13 mérkőzésen közel ezer percet töltött a pályán. Most két évre írt alá.
ZTE
Portugál edző jön
Filipe Çelikkaya személyében ismét portugál edzője lesz a ZTE-nek - állítja Portugália legismertebb sportlapja, az A Bola, amely szerint a 41 éves tréner egy szezonra ír alá Magyarországon.
Tovább az összes átigazoláshoz