Hivatalos: Újabb utánpótlás Eb-t törölt az európai szövetség

Az Európai Labdarúgó Szövetség a koronavírus-járvány miatt törölte az idei férfi U19-es Európa-bajnokságot.
Csakfoci Admin 2021. február 23., kedd 15:52
Az Európai Labdarúgó Szövetség a koronavírus-járvány miatt törölte az idei férfi U19-es Európa-bajnokságot.
Szerző: Csakfoci Admin 2021. február 23., kedd 15:52
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Az UEFA honlapjának keddi közleménye szerint a szervezet úgy döntött, hogy a továbbra is aggasztó járványhelyzet miatt törli a férfi U19-es Európa-bajnokságot.

- Az UEFA végrehajtó bizottsága tudomásul vette, hogy a csapatok utaztatása és a minitornák lebonyolítása a jelenleg érvényben lévő korlátozások miatt túl körülményes lenne - olvasható a kontinentális szervezet állásfoglalásában. Múlt szerdán az UEFA hasonló okokból törölte az Ifjúsági (azaz szintén U19-es) Bajnokok Ligája aktuális idényét, az U17-es korosztály férfi és női Eb-jének törléséről pedig már decemberben határozott.

A férfiaknál márciusban került volna sor az első selejtező fordulóra, május-júniusban a rájátszásra. Az U19-es magyar férfi csapat Norvégiában, Izland és Andorra társaságában szerepelt volna selejtezőtornán.

A kontinensbajnokságot Románia rendezte volna június 30. és július 13. között.

A román szövetség korábban négy stadionnal sikeresen pályázott a rendezésre, ezek a jelenleg még épülő bukaresti Giulești (14 047 férőhely) és Arcul de Triumf (8 155) arénák, továbbá a ploiești-i Ilie Oană (15 073) és a voluntari-i Anghel Iordănescu (4 518) pályák. (MTI/csakfoci.hu)

Olvastad már?
Rossi extrém terve: "Meg kell próbálni bekerülni a TOP 25-be a világranglistán" – Mihajlovicra és Hagira emlékezteti őt Szoboszlai
A magyar válogatott szövetségi kapitánya, Marco Rossi a TacaLaMarca Instagram-oldalán adott interjút a Nemzetek Ligájáról, az Európa-bajnokságról és Szoboszlai Dominikról is.
Elolvasom
Átigazolások
DAC
Új sportigazgató
A már eddig is a DAC-nál dolgozó belga Jan-Pieter Martens veszi át a sportigazgatói pozíciót az új szezontól.
Újpest
Tijanit megküldték
Muhamed Tijani Újpestre igazolását követően egy cseh portál nem éppen hízelgő portrét közölt róla, amelyben „renitens” játékosként és "félresikerült" igazolásaként jellemezték.
Maradna klubjánál
Gera Dániel
"Jelenleg úgy érzem, tartozom a szurkolóknak, ezért nem szeretném elhagyni a Persepolist" - mondta Gera Dániel (Bővebben itt!).
Tovább az összes átigazoláshoz