Gera az U21-es dráma után: "Csalódott vagyok a büntető miatt, de büszke a játékosokra"

Gera Zoltán szövetségi edző szerint sikerrel rontottuk el a lengyelek játékát és bár a csapat elfáradt a végére, akár újabb gólokat is szerezhetett volna az 1-1-re végződött U21-es Eb-selejtezőn.
Dudás Gábor 2022. március 29., kedd 18:49
Szerző: Dudás Gábor 2022. március 29., kedd 18:49

Mint arról beszámoltunk, a 95. percig vezetett a Gera Zoltán vezette magyar válogatott a lengyelországi U21-es Eb-selejtezőn, de a norvég játékvezető ítéletével és egy szerencsés 11-essel pontot mentett (1-1) végül a házigazda.

A korábbi válogatott klasszis és jelenlegi szövetségi edző így értékelte a Zabrzéban történteket:

Ellentétes félidőket játszottunk, az elsőben sikerült ráerőltetnünk az akaratunkat a hazaiakra, és gólt is tudtunk szerezni. A lengyeleknek voltak ugyan lehetőségeik, de nem tudták azt játszani, amit szerettek volna, nem tudtak mögénk kerülni. A fordulás után kevesebbet birtokoltuk a labdát, nagy nyomás alatt futballoztunk, ezért a végére el is fáradt a csapat, de így is szerezhettünk volna újabb gólt. Csalódott vagyok, hogy egy büntetővel végül kiegyenlített az ellenfél, de büszke vagyok a játékosokra, mert nagyot küzdöttek, és végig a megbeszéltek szerint futballoztak – mondta Gera Zoltán az mlsz.hu-nak.