Szalai megint nagy csere volt, 17 éves magyar gólja Ausztriában, Vadócz-dupla - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2019. március 11., hétfő 9:38
Szerző: Dudás Gábor 2019. március 11., hétfő 9:38

Németország

Egy hete beállása után hat perccel, sarokkal adott gólpasszt, ezúttal pedig kilenc perc kellett ahhoz Szalai Ádámnak, hogy előkészítse, illetve kiharcolja a horvát Kramaric győztes találatát a vasárnapi Hoffenheim-Nürnberg Bundesliga-mérkőzésen (2-1).

Az RB Leipzig a két magyar válogatottjával, Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőben gólnélküli döntetlent ért el az Augsburg ellen hazai pályán.

A Dárdai Pál irányította Hertha a Sallai Rolandot sérülése, illetve műtétje miatt nélkülöző Freiburg otthonában lépett pályára. A találkozón a hazaiak szerezték meg a vezetést a 27. percben miután Nils Petersen fejjel vette be a berliniek kapuját (1-0). A második félidő 77. percében Vedad Ibisevic egyenlített (1-1), majd három perccel később a bosnyák csatár egy szögletet követően a saját kapujába is betalált (2-1). A Herthában Dárdai Palkó végig a kispadon ült.

Olaszország

A Bologna magyar középpályása, Nagy Ádám végig a kispadon ült, miközben csapata 2-0-ra verte a Cagliarit.

A fiatal Schäfer András sérülés miatt nem volt ott a Genoa meccskeretében és a Primavera-alakulatban sem játszhatott.

Franciaország

A francia másodosztályban kezdőként lépett pályára a magyar válogatott Bese Barnabás: a jobbhátvéd a Beziers elleni idegenbeli mérkőzésen végig jó teljesítményt nyújtott, ráadásul a 87. percben jobb oldali bedobása után egyenlített a Le Havre, így ez a meccs is 1-1-es döntetlennel zárult.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligában sereghajtó Vitoria Guimares B 1-0-ra kikapott a dobogós Estoriltól. Az U21-es válogatott támadó kimaradt a meccskeretből.

Nem lépett pályára az ugyancsak a portugál másodosztályban szereplő Benfica B-ben a 18 éves Csoboth Kevin, sőt, a keretbe sem nevezték a listavezető Pacos de Ferreira elleni mérkőzésen (0-1).

Hollandia

A 18 éves Dobos Áron nem volt ott a keretben Fortuna Sittardnál, amely 4-0-ra kikapott idegenben az Ajax Amszterdamtól.

Svájc

Kecskés Ákos és Vécsei Bálint csapata, a Lugano 1-1-s döntetlent játszott a második helyen álló Basellel. Kecskés múlt heti piros lapja miatt nem játszhatott, Vécsei viszont kezdőként a 74. percig a pályán volt.

Görögország

A sérült Megyeri Balázs és a már régóta maródi Ugrai Roland sem volt ott az Atromitosz meccskeretében a PAOK elleni, 3-0-ra elveszített bajnoki rangadón.

Hat bajnoki óta veretlen volt a Korhut Mihályt is a soraiban tudó Arisz a görög élvonalban, de a rekordbajnok Olympiakosz otthonában súlyos vereségbe szaladt bele (1-4). A magyar balhátvéd végigjátszotta a kilencven percet.

Skócia

Bogdán Ádámot a kispadra sem nevezte a Hibernian a Rangers ellen (1-1).

Ausztria

Az osztrák élvonal 21. fordulójában az RB Salzburg hazai pályán - némi meglepetésre - csak 0-0-s döntetlent játszott a Sturm Grazcal. Szoboszlai Dominik a 78. percben lépett pályára az így is magabiztosan listavezető salzburgi csapatban.

A szünetben, 1-0-s hazai vezetésnél állt be az Austria Wien második csapata ellen az osztrák másodosztályban szereplő, az Európa Liga nyolcaddöntőjében is érdekelt Red Bull Salzburg fiókcsapataként működő Liefering 17 esztendős magyar játékosa, Bukta Csaba. A Debrecenben nevelkedett, jelenleg a Salzburg akadémiáján pallérozódó tehetség bő negyedóra után, a 62. percben megszerezte élete első gólját az osztrák másodosztályban, amivel mint később kiderült, beállította az 1-1-es végeredményt.

Dánia

Korcsmár Zsolt csapata, az FC Midtjylland 2-1-re győzött a Hobro otthonában, így második a tabellán, alig egy ponttal lemaradva a listavezető FC Köbenhavntól. A makacs sérüléssel bajlódó 30 éves magyar válogatott bekk ősz óta nem lépett pályára a bajnokságban.

Szlovákia

A Dunaszerdahely hátrányból fordítva 2-1-re győzött a Zlate Moravce vendégeként a szlovák élvonalban. A csallóközi gárdában ezúttal csak egy magyar, Vida Kristopher kapott lehetőséget, a középpályást azonban sérülés miatt már a 36. percben le kellett cserélni.

A Slovan Bratislava a Senica otthonában aratott 2-1-es sikert. A pozsonyiak kezdőjében helyet kapott Holman Dávid, aki a 70. percben hagyta el a pályát, Guzmics Richárd pedig a 88. percben állt be a Slovanba.

Lengyelország

A Legia Warszawa Nagy Dominikkel a kezdőcsapatában múlta felül idegenben 2-1-re az Arka Gdynia csapatát a lengyel Ekstraklasában. A magyar szélső a 80. percig volt a pályán, ekkorra már kialakult a végeredmény.

Ukrajna

A Dinamo Kijev magyar válogatott védője, Kádár Tamás végig a pályán volt az Arszenal Kijev ellen 4-0-ra megnyert városi rangadón.

Horvátország

Gyurcsó Ádám együttese, a Hajduk Split 3-1-es győzelmet aratott a Slaven Belupo vendégeként egy mindkét oldalon egy-egy kiállítást is hozó bajnokin. Gyurcsót a 60. percben cserélte le edzője, akkor még 1-1 állt az eredményjelzőn.

Kleinheisler László először játszott az NK Osijek csapatában, amely 1-1-s döntetlent ért el a Lokomotiva Zagreb elleni találkozón. A magyar válogatott középpályás végig a pályán volt, a beszámolók szerint jó teljesítményt nyújtott és egy sárga lappal is színesítette bemutatkozását a 38. percben.

Románia

Lang Ádámmal felálló kolozsvári CFR már az első percben vezetést szerzett, végül 3-1-re nyert a háromszéki Sepsi OSK ellen a román élvonal rájátszásának első fordulójában. A magyar válogatott védő végig a pályán volt.

Ciprus

A ciprusi első osztályban ezúttal is csak a kispadon kezdett Balogh Norbert, aki végül a 82. percben lépett pályára az APOEL-ben. Az AEK Larnacával végül 0-0-s döntetlent játszott a csapata, ezzel át kellett adnia első helyét az Apollonnak.

Törökország

Feczesin Róbert  ezúttal végig a pályán volt a másodosztályú Adanasporban, amely 1-0-ra kikapott a Balikesirspor otthonában, így csak a 12. a tabellán.

Kazahsztán

Eppel Mártont kezdőként, a 82. percig játszott a Kajrat Almati első bajnokiján, amelyet 2-0-ra megnyert csapata a Taraz ellen. Eppel egy sárga lapot is összeszedett idénybeli első tétmeccsén.

USA

Németh Krisztián és a kezdőként most debütáló Baráth Botond végig, Sallói Dániel pedig a hajrában, mintegy tíz perc erejéig volt a pályán, miközben csapatuk, a Sporting Kansas City 2-0-ra legyőzte a Philadelphia Union gárdáját az észak-amerikai profi ligában (MLS).

Baráth bemutatkozása igen jól sikerült:

Eközben a D.C. United 0-0-s döntetlent játszott a New York City FC vendégeként, a fővárosi gárdában Stieber Zoltán végig a kispadon ült.

A nyitófordulóban elszenvedett vereség után ezúttal döntetlent játszott Nikolics Nemanja együttese, a Chicago Fire az MLS-ben. Légiósunk csapata az Orlando City ellen játszott, Nikolics kezdőként a 68. percig volt a pályán. Az egyenlítés az utolsó utáni pillanatban, a 95. percben jött össze a chicagói gárdának.

Irán

Koman Vladimir kezdőként a 86. percig volt pályán iráni együttese, a Sepahan Pars Janoobi Jam elleni bajnokiján, amelyet Komanék 1-0-ra nyertek meg.

Hongkong

A hongkongi élvonal tizenharmadik fordulójában a Vadócz Krisztián fémjelezte Kitchee a három mérkőzés óta veretlen Dreamshez látogatott. A magyar középpályás ezúttal is a kezdőcsapatban kapott helyet, a mérkőzés első gólja pedig éppen a honfitársunk nevéhez fűződik, a Kitchee a 28. percben Vadócz góljával szerezte meg a vezetést.

A szünetig sikerült megduplázniuk az előnyt a vendégeknek, majd a második játékrészben igazi gála következett. A 62. percig kellett várni a Kitchee újabb góljára, végül a hajrában a 83. és a 89. perc között hármat rámolt be a vendégcsapat a Dreams hálójába – Vadócz lőtte az utolsó gólt is, így a magyar játékos a duplájával keretbe foglalta a találkozót.

A Kitchee így a tabella harmadik helyére ugrott, a mögötte lévő közvetlen rivális, a Tai Po egy ponttal van lemaradva és egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.