Nikolic: "Ma mérkőzést rendeztek Sóstón, de mi nem érkeztünk meg rá"; Feczkó: "Kétszer annyi helyzetünk volt, mégis ők nyertek" – edzői értékelések

Az NB I 7. fordulójának szombati játéknapja után összeszedtük a vezetőedzők értékeléseit. Sannino szerint igazi csapatjátékot lehetett látni a Honvéd részéről, míg Vignjevic ismét a nyár végi igazolást, Feczesin Róbertet emelte ki.
Nyikes Zoltán 2019. szeptember 28., szombat 22:22
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. szeptember 28., szombat 22:22

MOL Fehérvár FC–Újpest 0-2

Marko Nikolic (Vidi):Nem tudok túl sokat mondani a találkozóról. Talán úgy tudok fogalmazni, hogy ma mérkőzést rendeztek Sóstón, de mi nem érkeztünk meg rá. Nem volt meg a kellő energiaszint, kevés volt a futás, nem álltunk bele a párharcokba, nem gyűjtöttük össze a második labdákat, így megérdemeltük a vereséget. Sajnálom Huszti Szabolcs sérülését, ő ma is azon kevesek egyike volt, aki harcolt minden labdáért. Nagyon fontos játékos, bízom benne, hogy nem esett kis sok időre, de fel kell készülnünk erre is, mert nem „néz ki jól” az eset. (www.molfehervarfc.hu)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): – Gratulálok a játékosaimnak, de nem is szeretnék túl sok szót vesztegetni, hiszen minden látható volt a pályán. A meccs előtt azt mondtam a játékosaimnak, hogy nyerni akarunk, ezért türelmesnek, koncentráltnak kell lennünk. Az első félidő elején talán kissé elvesztettük a fejünket, de aztán rendeztük sorainkat és vártunk a pillanatra, ami aztán el is jött. Egyébként a MOL Fehérvárnak is gratulálok, keményen próbálkoztak, de nyomás alatt tartottuk őket, veszélyesek voltunk. Ha csak a döntetlenért jöttünk volna, akkor vélhetőleg kikapunk. Külön szeretném kiemelni a nyár végi igazolásaink közül Feczesint, aki tapasztalt játékos, jó személyiség és úgy futballozik, mintha 19-20 éves lenne. Teljesen megváltoztatta a csapat karakterét a leigazolása, ez már a DVSC ellen is látszott. (www.molfehervarfc.hu)

Mezőkövesd–Budapest Honvéd 1-2

Kuttor Attila (Mezőkövesd): – Kiegyenlített mérkőzést játszottunk, amelyen két harcias, jó csapat találkozott egymással, és amelyen két egyéni villanás megpecsételte a sorsunkat. Ettől függetlenül a futballunk működött, az első félidőben megvoltak a lehetőségeink arra, hogy több gólt is szerezzünk, de sajnos nem sikerült. A második félidőben még nagyobb nyomást helyeztünk az ellenfélre, ekkor már kevesebb tiszta ziccerünk volt, de ettől függetlenül benne volt a mérkőzésben, hogy kiegyenlítsünk, ez azonban ma nem sikerült. (www.mezokovesdzsory.hu)

Giuseppe Sannino (Honvéd): – Ezen a mérkőzésen mindenképpen az eredményen volt a hangsúly, és egy nagyon fontos győzelmet is arattunk, tudniillik, volt már, hogy játszottunk jól, mégis egy olyan sötét időszak áll mögöttünk, amikor az eredmények nem jöttek. Ezt a sikert jó teljesítménnyel tudtuk elérni, és, ami ennél is fontosabb, hogy végre igazi csapatjátékot lehetett látni a Honvéd részéről. Győzelmünket egy olyan egyesület ellen szereztük, amely jelenleg a bajnokság második helyét foglalja el a tabellán, ezért is értékes a három pont. (www.mezokovesdzsory.hu)

DVSC–Puskás Akadémia 1-2

Herczeg András (DVSC): – Az első tizenöt perc rémálomszerűen kezdődött a számunkra, a Puskás sokkal élesebb, agresszívabb volt, minden párharcot megnyertek. Kaptunk is egy gólt, ezt követően próbálkoztunk, de igazából nem volt elég átütőerő a játékunkban, elég lassan, körülményesen építettük a támadásainkat, lassan jutottunk fel a támadóharmadig. Az első félidőben a védekezésben is voltak hibáink, a másodikban viszont már élesebbek voltunk. Talán ha hamarabb sikerül szépíteni, akkor lett volna esélyünk a döntetlenre. El kell ismerni, hogy a mai nap a Puskás volt a jobb csapat, megérdemelten nyerték meg a mérkőzést, gratulálunk nekik. (www.dvsc.hu)

Hornyák Zsolt (Puskás): – Nagyon fontos győzelmet arattunk egy nehéz ellenfél ellen. Egy kicsit meg is voltunk lepődve az elején, hogy nagyon könnyen kerültünk előnybe, a DVSC nem úgy teljesített, ahogy elvártam. A második játékrészben figyelmeztettem a csapatot, hogy ugyanúgy kell játszani, mintha 0-0 lenne. Sajnos azt éreztem, hogy tudtunk volna rúgni 3. vagy 4. gólt is, helyette visszaálltunk passzív védekezésbe és le akartuk kontrollállni a mérkőzést, ami majdnem nem sikerült. A DVSC szépített és a végén idegesek voltunk, hogy sikerül-e megnyernünk a mérkőzést, holott korábban úgy tűnt, hogy sima lesz. Ebből a szempontból nem voltam megelégedve. Azt szeretném a játékosaimnak beoltani, hogy ha tudunk négy-öt gólt rúgni, ne elégedjenek meg a 2-0-val. Az első félidőben nagyon jól játszottunk, de a másodikban megelégedtek a 2-0-val. (www.dvsc.hu)

Kaposvár–DVTK 2-0

Disztl László (Kaposvár): – Az elsőtől az utolsó percig uraltuk a játékot, és hazai pályán megszereztük a nagyon fontos első győzelmünket. A bajnokság kezdetétől folyamatosan fejlődik a csapat, a stabil védekezés mellett ma támadásban is szép dolgokat mutattunk, a gólok mellett helyzeteket dolgoztunk ki. Az egész csapat nagyszerűen küzdött, elszántságot mutatott, megérdemelt győzelmet arattunk. A DVTK a bal oldalon veszélyesen támadott, nehezen kontrolláltuk ezt a területet, ezért a második félidőben több erőt koncentráltunk oda. Örülünk, hogy a szurkolóknak egy szép estét szereztünk! (www.dvtk.eu)

Feczkó Tamás (DVTK): – Nem úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy az elvárható lenne, hiszen csak a hazaiak vezető gólja után kezdtünk el játszani. Ezután kétszer is egyenlíthettünk volna, de nem tettük meg. A második félidőben hiába borult fel a pálya, vagy rossz döntést hoztunk a kapu előterében, vagy a kaposvári élőfalban akadt el a labda, ezért gyakorlatilag nem volt kapu felületét eltaláló lövésünk. Kétszer annyi helyzetet alakítottunk ki, mint a hazaiak, mégis ők nyertek, ezért nekünk nem maradt más, mint gratulálni nekik. A második félidőre lehet építeni, de pontosítani kell a kulcspasszokat, értékesíteni kell az olyan helyzeteket, amikor öten vezetjük kettő ellen a labdát. (www.dvtk.eu)

ZTE-Paksi FC 3-1

Dr. Dobos Barna (ZTE): – Nagyon fontos volt a mai győzelem. Gyorsan hátrányba kerültünk, de végül magabiztos győzelmet arattunk. Koncentráltunk a mérkőzés végéig, a csapat maximálisan megoldotta a feladatát. A Paks a meccs elején letámadott, ez nem lepett meg minket. Szerencsére az új igazolásainknak köszönhetően több játékrendszerben tudunk már játszani. Mind a támadásokat, mind a védekezést tovább kell fejlesztenünk, de ez egy hosszú folyamat, amihez időre van szükségünk. Stieber több helyen is feltűnt a mérkőzés során, ez a taktikánknak köszönhető, hiszen védekezés közben az egyik szélsőnek középre kell húzódnia, ezért tűnt fel többször a pálya közepén.

Tomiszlav Szivics (Paks): – Érdekes meccs volt a mai, jól játszott a csapatom, többet volt nálunk a labda, de volt három nagy hibánk, amit kihasználtak a hazaiak. Játszottuk a saját játékunkat, a labdák is bejöttek a szélről, csak a gól hiányzott. A kiállítást nem láttam, de utána is támadott a csapat és 100%-ot beleadtak a fiúk. A játékunk megvan, pozitívan kell előre nézni. Furcsán hangzik, de szerintem jól játszottunk, viszont a hibáinkat ki kell küszöbölni.