Vasas-feltámadás: az angyalföldiek a ZTE-t is legyőzték

Újabb győzelmet aratott a Vasas az NB II-ben, amely a második helyezett ZTE otthonában diadalmaskodott.
Csakfoci Admin 2018. december 1., szombat 19:29
Szerző: Csakfoci Admin 2018. december 1., szombat 19:29

ZTE – Vasas FC 2–3 (Kiss M. 73., Leszjak 79., ill. Balajti Á. 45+1. – büntetőből, Talabér 76., Birtalan 80.)

A Vasas lépett fel kezdeményezőleg  rögtön a találkozó elején, és sok passzal, a labdát birtokolva igyekeztek a hazaiak kapuja elé kerülni. Az első helyzet a zalaiak előtt alakult ki, de Hudák lövését Bese könnyedén hárította. A szünet előtti utolsó percben aztán megtört a jég, hiszen egy remek akció végén 11-eshez jutott a Vasas: Szatmári remek mélységi passza után Balajti pazarul indította Birtalant, akit Zöldesi csak elütni tudott, egyértelmű 11-es. A megítélt büntetőt Balajti a másik irányba mozduló kapus mellett a kapu jobb oldalába lőtte (1-0) – számolt be a vasasfc.hu.

A második félidő sokkal eseménydúsabban alakult, felváltva adódtak helyzetek mindkét kapu előtt, majd a gólok is elkezdtek potyogni. A 66. percben Babati fejelhetett volna kapura, de rosszul találta el a labdát nagy helyzetben. A ZTE folyamatosan veszélyeztetett, és előbb a csereként beállt Novák Csanád hagyott ki egy ziccert, majd nem sokkal később egy 18 méteres szabadrúgást Kiss Máté csavart a hazaiak kapujának jobb oldalába. (1-1) Három percig volt csak döntetlen az állás, mert a 76. percben Talabér Attila parádés találatával ismét vezetést szerzett a Vasas (1-2). Egy szabadrúgással felérő nagy bedobást csúsztattak meg a zalaiak, majd Zoran Lesjak közelről a kapunkba kotorta a labdát. (2-2) Nem sokkal később Zöldesi rúgta ki rosszul a labdát a jobb szélre, ahonnan Balajti centerezett pontosan Birtalan Botond fejére, aki előrevetődve a kapu közepébe fejelt (2-3).

Szanyó Károllyal két meccsből kettőt nyert a Vasas, az előző fordulóban a Ceglédet győzték le  a piros-kékek 5-1-re.