NB II: A Vasas egyre közelebb a dobogóhoz, az ETO egyre távolabb az NB I-től - eredmények, tabella

3-2-re győzött Ajkán a Vasas, hiába állt fel 0-2-s hátrányból a hazai csapat. Az ETO Győrben veszített rangadót a Siófok ellen.
Dudás Gábor 2020. február 9., vasárnap 18:58
Szerző: Dudás Gábor 2020. február 9., vasárnap 18:58

Úgy tűnt, gyorsan eldönti a mérkőzést a Vasas, hiszen az első negyedórát követően kétszer is betaláltak a vendégek, előbb Balajti cselezgetett bombázott a bal felső sarokba, majd négy perccel később a csatár passzolta vissza a labdát a 16-os vonalánál érkező Szatmári elé, aki pontosan, laposan kilőtte a bal alsó sarkot.

Az Ajka azonban gyorsan szépíteni tudott, Csizmadia a 24. percben volt eredményes, sőt, Nagy Krisztián újabb tíz perc elteltével már 2-2-re alakított az állást.

A második játékrészben mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de a hajrában a Vasas talált már csak be. A 84. percben Feczesin lövésébe belevetődött egy ajkai, de kézzel ért a labdához. A megítélt 11-est Balajti értékesítette, eldöntve az összecsapást. Az angyalföldiek 3-2-s sikerükkel csak négy pontra állnak a jelenleg harmadik Siófoktól.

Merthogy a Balaton-partiak igazi rangadót nyertek Győrben: az ETO ugyan többet birtokolta a labdát és mezőnyfölényben játszott, de a Siófok szerezte a gólokat. A hazaiak csak a lefújás előtt tudtak szépíteni, de ehhez a vendégek játékosa, Magasföldi is kellett, ráadásul a rutinos támadó egy büntetőt is elhibázott korábban.

Merkantil Bank NB II, 23. forduló:

Ajka - Vasas FC (Csizmadia 24., Nagy K. 34., ill. Balajti 16., 85. - a másodikat 11-esből, Szatmári 20.)

ETO FC Győr - BFC Siófok  1-2 (Magasföldi 92. - öngól, ill. Elek B. 18., Remili 29.)

Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Gyirmót 0-0 - piros lap: Széles (Gyirmót, 41.)

Soroksár – MTK Budapest 3-4 (Orosz M. 12., 71., Lőrinczy 17., ill. Palincsár 13., Cseke 61., Baki 86., Prosser 90.)

Budaörs – Budafok 0-1 (Skribek 57.)

Békéscsaba – Nyíregyháza 2-2 (Lukács R. 18., Király P. 26., ill. Gyurján 45., Kártik 86.)

Szolnok – Haladás 0-0

Tiszakécske – Kazincbarcika 2-2 (Kirchner 38., Lukács 46., ill. Kovác 77, Krausz 93.)

Dorog – Vác 0-0

NB II: Az MTK háromszor állt fel és 7 gólos meccset nyert, a meglepetéscsapat is robog az NB I felé - eredmények, tabella
Óriási meccsen, 4-3-ra győzött a listavezető MTK Soroksáron, úgy, hogy háromszor is hátrányban volt, de a télen igazolt Prosser a 90. percben három pontot érő gólt szerzett. A második Budafok sem lassít, ezúttal Budaörsön nyert.