NB II: Feczesin-triplával fordított és már a dobogót ostromolja a Vasas - eredmények, tabella

Remek második félidei teljesítményével és a télen igazolt Feczesin Róbert 17 perc alatt született mesterhármasával győzött a Vasas FC a Tiszakécske ellen, így már a 4. a tabellán az angyalföldi gárda a Merkantil Bank NB II-ben. A magabiztosan listavezető MTK döntetlent játszott otthon a Békéscsabával.
Dudás Gábor 2020. február 16., vasárnap 18:50
Szerző: Dudás Gábor 2020. február 16., vasárnap 18:50

Bár a Tiszakécske egy, a 15. percben született Tölgyesi-góllal ugyan vezetett a tiszakécskei Duna Aszfalt TLC az Illovszky Rudolf Stadionban, az angyalföldiek a félidőben rendezték a soraikat. Ráadásul alaposan elkapta a fonalat a nemrég még az OTP Bank Liga góllövőlistáját is vezető Feczesin Róbert, aki 17 perc alatt klasszikus triplát szerzett!

A válogatott csatár előbb a saját maga által kiharcolt 11-est értékesítette, majd a Szatmári passzát és Balajti lövését követő kipattanót váltotta gólra, végül a 65. percben Balajti indítását követően is eredményes volt.

A Vasas 3-1-s sikerével az ETO-t, a Gyirmótot és a Csákvárt is megelőzte, ezzel pedig feljött a tabella 4. helyére. A dobogótól már csak két pontra van a piros-kék gárda, a feljutást érő második pozícióhoz képest pedig 9 pont a lemaradása.

A Hungária körúton a vendég Békéscsaba is vezetett a félidőben, de a listavezető MTK a bombaformában lévő Prosser góljával gyorsan egyenlített a szünet után. Több találat viszont már nem született, a kék-fehérek azonban így is magabiztos, hatpontos előnnyel állnak az élen.

Merkantil Bank NB II, 24. forduló:

Vasas FC - Duna Aszfalt TLC 3-1 (Feczesin 48., 58., 65. az elsőt 11-esből, ill. Tölgyesi 15.)

MTK Budapest – Békéscsaba 1-1 (Prosser 47., ill. Pantovic 36.)

Budafok – Dorog 0-0

Siófok – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-1 (Elek B. 55., ill. Germán 69. – 11-esből)

Gyirmót – Szolnok 1-2 (Májer 41. ill. Novák 18., Szabó P. 82.)

Haladás – Csákvár 3-0 (Tóth-Gábor 46., 57., Farkas. B. 67.)

Kazincbarcika – ETO FC Győr 2-2 (Kovác A. 25., Krasz 40., ill. Vaskeba 44., Andric 94. – 11-esből)

Nyíregyháza – Ajka 0-1 (Csizmadia 51.)

Vác – Soroksár 0-2 (Szánthó 3., Lőrinczy 60.)

NB II: Botlottak az NB I-re hajtó dobogósok, 3 hónap után nyert a Haladás - eredmények, tabella
A Budafok és a Siófok sem nyert hazai pályán vasárnap, de a fővárosi és a Balaton-parti együttes tartja a dobogós helyezését. A Haladás november eleje óta először győzött a másodosztályban és lőtávolon belül került a bentmaradáshoz.

Az NB II állása:

Pászka Lóránd
Bár Pászkára nemigen számít Dejan Stankovic, ő megküzdene a helyéért. Ezzel együtt egy kölcsönadásra is lehet esély nyáron. A Sepsi már többször érdeklődött iránta.