NB II: A Vasas simán nyert Szegeden, elmozdult a kiesőhelyről a Haladás – eredmények, tabella

A Merkantil Bank Liga 16. fordulójában a Vasas három ponttal távozott a Szeged-Csanád GA otthonából. A Haladás a hajrában lőtt góllal elmozdult a kiesést jelentő 18. helyről.
Csakfoci Admin 2019. november 6., szerda 21:00
Szerző: Csakfoci Admin 2019. november 6., szerda 21:00

Szeged - Vasas 1-3 (Germán 88, ill. Szedlár Z. 24., Birtalan B. 55., 61.)

A Vasas a 24. percben megszerezte a vezetést: Terbe jobb oldali beadását Szedlár közelről a kapuba helyezte a labdát. Nem sokkal később Hinora távoli szabadrúgását, majd Szatmári 20 méterről eleresztett lövését fogta Takács. A szünet előtt még Hinora fejelt kapura 7 méterről, de mellébólintott.

A szünet után az 55. percben újabb gólt szereztek az angyalföldiek: Birtalan két védőt lerázott, majd a kifutó szegedi kapus, Takács mellett a kapuba lőtt. Hat perccel később már háromgólosra nőtt a vendégek előnye, ezúttal Szatmári kiugratása után Birtalan 11 méterről lőtte ki a bal sarkot. A folytatásban a mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek.

A 88. percben a hazaiak büntetőhöz jutottak, amit Germán értékesített, így a Vasas 3-1-re nyert idegenben.

Merkantil Bank Liga, 16. forduló - További végeredmények

Ajka - Budaörs 2-3 (Csizmadia Z. 40., Oláh L. 90., ill. Halmai A. 24., Stieber A. 34., Kulcsár T. 71.)

Csákvár - Tiszakécske 1-1 (Nagy T. 10., ill. Fabio Guaru 85. - 11-esből) - piros lap: Deutsch L. 61. (Csákvár)

Haladás - Vác 3-0 (Szekér 77., Tóth G. 81., Kiss B. 83.)

Gyirmót - MTK Budapest 1-2 (Májer M. 42., ill. Lencse L. 29., Baki Á. 48.)

Soroksár - ETO FC Győr 2-2 (Huszák T. 52., Orosz M., ill. Lovrencsics B. 19., Horváth Z. 88.) - piros lap: Huszák T. 90. (Soroksár)

Dorog - Békéscsaba 4-1 (Délczeg G. 36., Paudits P. 38., Mészáros A. 78., Vigh A. 86., ill.. Pantovic N. 92.)

Szolnok - Kazincbarcika 2-0 (Tisza K. 60., Vólent R. 61.)

Siófok - Nyíregyháza 6-1 (Horváth P. 17. - 11-esből, 65., Hornyák M. 48. - öngól, Magasföldi J. 54., Szakály D. 73., Balogh B. 91. ill. Talabér A. 69.) - piros lap: Pejovic D. 47. (Nyíregyháza)

Az újabb pofon után lemondott az NB II-es csapat edzője – hivatalos
A Siófokon elszenvedett 6-1-es vereség után a Nyíregyháza Spartacus vezetőedzője, Zoran Spisljak felajánlotta lemondását, a klub vezetése pedig elfogadta azt. A trénerrel együtt távozik a Szparitól Vukasin Poleksic asszisztensedző is.