NB II: Zsóri egy év után bajnoki gólt szerzett, a dobogósok hazai botlásai a tavaszi rajton - eredmények

Két mérkőzés kivételével már vasárnap délután elrajtolt a tavaszi idény a Merkantil Bank NB II-ben. A harmadik helyen telelő, de a hatodik helyre visszacsúszó Gyirmót otthon kapott ki a Siófoktól, és mivel a második Budafok sem tudott nyerni, a később pályára lépő, éllovas MTK tovább növelhetné az előnyét.
Dudás Gábor 2020. február 2., vasárnap 16:04
Szerző: Dudás Gábor 2020. február 2., vasárnap 16:04

Merkantil Bank NB II, 22. forduló:

Budafok – Csákvár 1-1 (Skribek 73., ill. Mim 85.)

Gyirmót – Siófok 1-3 (Herjeczki 14., ill. Remili 8., 21. – a másodikat 11-esből, Elek 36.)

Tiszakécske – ETO FC Győr 0-2 (Vaskeba 39., Vári 91.)

Nyíregyháza – Soroksár 3-5 (Hornyák 7., 43., Sinanovic 36., ill. Pászka 11., 44., Lőrinczy 16., 47. – a másodikat 11-esből, Erdélyi 93.)

Vác – Budaörs 0-1 (Zsóri 62.)

A Fehérvárról kölcsönkapott Zsóri Dániel ezt megelőzően mindössze egy bajnoki gólt szerzett a felnőttek között, még 2019 februárjában, a DVSC játékosaként. Az FTC elleni ollózós találata Puskás-díjat kapott. Zsóri most volt először eredményes azóta bajnokin, 25 méteres szabadrúgásból vette be a váciak kapuját Balmazújvárosban.

Haladás – Szeged 0-0

Kazincbarcika – Ajka 1-1 (Németh T. 68., Lengyel 21.)

MTK Budapest - Dorog 2-1

Vasas FC - Békéscsaba 0-0

NB II: Az éllovas MTK előnye már a tavaszi rajton tovább nőtt - eredmények, videó, tabella
A megerősödött Vasas végül nem tudta bevenni az FTC elleni kupameccsen is remeklő, 18 éves Uram János kapuját.

Az NB II állása:

Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)