NB II: Torghelle újabb gólja, élen az MTK, elbukta az ETO a városi rangadót

Nagyot küzdött, de pont nélkül maradt a Siófok a másodosztályt ismét vezető MTK otthonában. A Gyirmót lett a győri rangadó győztese, az ETO kilenc emberrel zárt.
Dudás Gábor 2017. november 26., vasárnap 18:06
Szerző: Dudás Gábor 2017. november 26., vasárnap 18:06

TABELLA: Az NB II állása itt!

A jóval esélyesebb kék-fehérek már a 4. percben vezetést szereztek az alsóházban tanyázó Siófok ellen, Vass Patrik hatalmas bombagólt rúgott (1-0).  A támadó a második hazai találatban is benne volt, az ő lövése és Balajcza védése után kotorta a kapuba a már 9 gólos Torghelle a második hazai találatot a 21. percben (2-0).

A második félidő hajrájára csökkentette hátrányát a Balaton-parti gárda, Elek Bence szépített a 75. percben, de a lefújás előtt nem sokkal Szerencsi passzát Lencse értékesítette (neki 8 gólja van már), beállítva a 3-1-s végeredményt.

A hazai pályán még mindig hibátlan MTK 19 fordulót követően ismét vezeti az NB II tabelláját, előnye két pont a második Kisvárda előtt, a többiek azonban már hatalmas hátrányban követik a duót.

Mindeközben a Gyirmót városi rangadót nyert a szintén győri ETO ellen (2-0), úgy, hogy a vendégek az 50. és a 90. percben is összeszedtek egy-egy piros lapot, kilenc emberrel zárták tehát a találkozót.

Fontos meccset nyert meg a Nyíregyháza egyik közvetlen riválisa, a Szolnok ellen, méghozzá egy korai öngólnak is köszönhetően. A Tisza-partiak az ETO-hoz hasonlóan két piros lapot is elkönyvelhettek, már kettős emberhátrányban kapták a második gólt a 89. percben, Bajzát jóvoltából. A Szpari fellépett a tabella 6. helyére.

Merkantil Bank NB II, 19. forduló:

MTK – Siófok 3-1 (Vass P. 4., Torghelle 21., Lencse 92., ill. Elek B. 75.)

Gyirmót – ETO FC Győr 2-0 (Kiss M. 51. - 11-esből, Stieber A. 71.) - piros lap: Debreceni (ETO, 50.), Szimcsó (ETO, 90.)

Nyíregyháza – Szolnok 2-0 (Horgosi 3. - öngól, Bajzát 89.) - piros lap: Jasarevic (Szolnok, 48.), Farkas A. (Szolnok, 82.)

Kazincbarcika – Cegléd 1-2 (Boros 69. ill. Nyilas 12., Szilágyi P. 61.)

Soroksár – Békéscsaba 0-2 (Mészáros M. 2., Urbin 75.) – piros lap: János (Soroksár, 89.)

Dorog – Vác 2-0 (Szedlár 59., Mészáros Á. 77.)

Budaörs – Budafok 2-1 (Czvitkovics 8., Horváth R. 55. ill. Vaszicsku 24.)

Mosonmagyaróvár – ZTE 3-1 (Szpirulisz 22., Tóth L. 58., Lőrinczy 64., ill. Babati 69. – 11-esből)

Szeged 2011 – Csákvár 0-1 (Molnár T. 4.)

NB II: Több pályán is borult a papírforma, lilák nulláztak a Lipcsei-csapat ellen - eredmények
Már a Cegléd a 3., a Békéscsaba pedig a 4. a Merkantil Bank NB II tabelláján, előbbi Tiszaújvárosban (a Kazincbarcika ellen), utóbbi Soroksáron győzött. A forduló előtt még dobogós Vác hat veretlen meccs után kapott ki Dorogon.
REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.