Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu

NB II: Elveszítette a Diósgyőr a "keleti El Clásicót" - 11 gól esett a másik két meccsen

Kovács Ádám gólja döntötte el a három pont sorsát Balmazújvárosban, a Nyíregyháza-Diósgyőr rangadón.
Nyikes Zoltán 2022. március 9., szerda 15:54
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. március 9., szerda 15:54

Az NB II 27. fordulójának szerdai játéknapján három mérkőzés kezdődött kora délután, közte a "keleti El Clásicóval", azaz a Nyíregyháza-Diósgyőr rangadóval.

Az első játékrészben főként a Nyíregyháza alakított ki veszélyes lehetőségeket, a 14. percben be is találtak a hazaiak Kovács Ádám révén, de les miatt nem adta meg a játékvezető. A nyíregyházi kapusnak a 47. percben kellett bemutatnia az első nagy védését, ekkor Könyves fejesét tolta kapufára.

Három percre rá megszerezte a vezetést a Nyíregyháza: Novák jobboldalról érkező Kovács lőtte a jobb alsóba öt méterről. Az 52. percben Szatmári fejjel, míg nem sokkal később a túloldalon Sigér lábbal volt veszélyes, újabb gól azonban nem született, így a Nyíregyháza nyerte a keleti rangadót.

Nem lehetett unatkozni a másik két meccsen sem, Győrben a 27. percben már 3-2-t mutatott az eredményjelző, majd a szünet után szinte rögtön egyenlített a Csákvár, de a hazaiak újra meg tudták szerezni a vezetést a 77. percben, onnan pedig már megőrizték az előnyt.

A III. Kerület és a Soroksár nem bírt egymással, négygólos döntetlent játszott Kemenes Szabolcs és Lipcsei Péter csapata.

Merkantil Bank Liga NB II, 27. forduló:

ETO FC-Aqvital FC Csákvár 4-3 (Bagi 3., Csonka 16., Farkas B. 27., Kiss M. 77., ill. Makrai 19., Kártik 21., Molnár 48.)
Nyíregyháza Spartacus FC-Diósgyőri VTK 1-0 (Kovács Á. 50.)
III. Ker. TVE-Soroksár SC 2-2 (Barczi 30. - 11-esből, 73. - 11-esből, ill. Csernik 41., 60.) Kiállítva: Kékesi (65. - Soroksár)