A vasárnapi mérkőzésekkel befejeződött az NB II 1. fordulója. Az immáron Boér Gábor vezette ETO az újonc Ajka otthonában rajtolt sikeresen, több pályán is meglepő eredmények születtek azonban.
Merkantil Bank NB II, 1. forduló:
Ajka – ETO FC Győr 0-1 (Bagi I. 23.)
Békéscsaba – Tiszakécske 0-1 (Kirchner 54.)
Soroksár – Kazincbarcika 1-1 (Lőrinczy 76. – 11-esből, ill. Lukács R. 93.)
Budaörs – Nyíregyháza 0-2 (Hornyák 34., Kovács H. 85.)
Szeged-Csanád – Budafok 0-3 (Kovács D. 7. – 11-esből, Kulcsár K. 18. – 11-esből, Szabó M. 43.)
Csákvár – MTK Budapest 3-2 (Sejben 15., Baracskai 30., Kiprich D. 41. – 11-esből, ill. Szatmári I. 22., Bognár I. 59.) - piros lap: Deák (MTK, 35.)
Dorog – Vasas FC 2-1 (Paudits 2., 45., ill. Birtalan 89.)
Szolnok – Vác FC 2-1 (Földi M. 19., Simon A. 65., ill. Szenes B. 12.)
Siófok – Balmazújváros 0-0
Korábban: Gyirmót–Haladás 1-1
Átigazolások
ZTE
Az új edző
A Sportingnál és a Sahtar Donyecknél is megfordult Filipe Celikkaya lett a ZTE vezetőedzője.
DVTK
Vallejo távozott
Közös megegyezéssel szerződést bontott a DVTK és Alexander Vallejo.
Sepsi
Keita érkezett
Az elefántcsontparti Aboubakar Keita Sepsiszentgyörgyön folytatja pályafutását. A 28 éves védekező középpályás 1+1 évre kötelezte el magát. Korábban a DVTK, a Nyíregyháza és az Újpest játékosa is volt.