NB II: Nagy budafoki bravúr, de még így is kiesőhelyen állnak Csizmadiáék

Zsinórban elszenvedett három vereség után tudott újra nyerni a Budafok, ráadásul az esélyesebb Haladás otthonában. A budafokiak ezzel a 19. helyen állnak, míg a Haladás maradt a hetedik.
Privacsek András 2022. március 14., hétfő 21:53
Szerző: Privacsek András 2022. március 14., hétfő 21:53

Lencse már a meccs elején betalált, de lesről tette, így a játékvezető érvénytelenítette a találatot. A 17. percben megszerezte a vezetést a Budafok: Szabó lőtt nagy gólt 14 méterről. A vendégek nem örülhettek sokáig, a félidő közepén Lencse közelről egyenlített.

A második félidő elején Zuigéber távoli lövésével újra a Budafok jutott előnyhöz, majd a 73. percben Tóth fejesével megint egyenlő volt az állás. A hajrában Fótyik közeli fejesgóljával megnyerte a mérkőzést a Budafok és ezzel elmozdult az utolsó helyről.

Merkantil Bank Liga, 28. forduló:

Haladás - Budafok 2-3 (Lencse 22., Tóth 73., ill. Szabó 17., Zuigéber 57., Fótyik  84.)

NB II: A Vasas meglépett az üldözőitől - a kihagyott 11-es is belefért
Az éllovas Vasas kétgólos győzelmet aratott otthon a Győr felett a labdarúgó NB II 28. fordulójának vasárnapi játéknapján.