Fotó: Szendi Péter/Vas Népe

Haladás: Tartozás már nincs, prémium van – megszólalt az ügyvezető

A szombathelyi klub ügyvezető igazgatója, Tóth Miklós a honlapunknak elárulta, hogy már nincs tartozás a játékosok felé, valamint a klub 95 millió forintos tartozását is rendezték.
Nyikes Zoltán 2019. április 26., péntek 16:27
Fotó: Szendi Péter/Vas Népe
A szombathelyi klub ügyvezető igazgatója, Tóth Miklós a honlapunknak elárulta, hogy már nincs tartozás a játékosok felé, valamint a klub 95 millió forintos tartozását is rendezték.
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. április 26., péntek 16:27
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Honlapunkon is beszámoltunk március végén arról a sajtóhírről, hogy a Szombathelyi Haladás játékosai nem kapták meg az aktuális teljes fizetésüket, amit később a vasi klub vezetősége is elismert.

– Igaz, hogy vannak likviditási gondjaink, az elmúlt időszakra várt támogatások, szponzori pénzek egyelőre nem érkeztek meg – mondta akkor Tóth Miklós, a Szombathelyi Haladás ügyvezető igazgatója a klubhonlapnak. – A játékosok a márciusban esedékes bérük egy részét kapták meg.

Néhány nappal később az ügyvezető igazgató cáfolta a médiában megjelent 800 millió forintos tartozást is, és elárulta, hogy ez az összeg nagyságrendileg lényegesen kevesebb, március 31-ig bezárólag 95 millió forintos tartozást jelent a klubnak.

Péntek délután Tóth Miklós a csakfoci.hu-nak friss információkkal szolgált a pénzügyi helyzetet illetően.

Nincs már tartozás a játékosok felé, mindenki megkapta az elmaradt összeget, valamint a klubnak sincs már meg a 95 millió forintos tartozása. Rendeztük a helyzetet.

Az ügyvezető igazgató hozzátette, amíg matematikailag van esély a bennmaradás kiharcolására, addig nem adják fel, és bíznak abban, hogy megőrzik az NB I-es tagságukat, amely esetén a játékosok is külön jutalomban részesülnének.

A prémiumrendszerünk úgy van kialakítva, hogy bennmaradás esetére is rendelkezésre áll félretett összeg a játékosok számára – tette hozzá.

Átigazolások
NB I
Hazai átigazolási hírek
NB I-es átigazolási körkép: így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári érkezők, a távozók és a jelöltek terén.
DVSC
2 kapus érkezett
A DVSC szerződtette Tuska Bálintot és Póser Dánielt.
Ex-Loki
Youga csapatot keres
Amos Youga a francia UNFP FC táborában készül. A korábbi DVSC-középpályás egyike az olyan szerződés nélküli profinak, akik edzőmeccseken bizonyíthatnak a megfigyelőknek, hogy klubot találjanak.
Tovább az összes átigazoláshoz