Együtt szurkolt a Szpari- és az ETO-tábor a rangadón, hatot vágott a Békéscsaba - eredmények

A vasárnap kora esti NB II-es meccseken a viharsarki gárda és a Gyirmót győzelemnek örülhetett, a Nyíregyháza viszont egy 11-essel kikapott az edzőváltáson átesett győriektől.
Dudás Gábor 2017. október 1., vasárnap 18:56
Szerző: Dudás Gábor 2017. október 1., vasárnap 18:56

TABELLA: Az NB II állása itt!

Mintegy 2000 szurkoló előtt rendezték meg a Nyíregyháza és az ETO presztízsmeccsét, amelyet egy büntetővel nyertek meg a vendégek. A két tábor együtt, egymás mellett drukkolt a találkozón szolidaritásból a nemrég 25. születésnapját ünneplő Keleti Frontot érintő és szerintük igazságtalan, 100 ezres MLSZ-büntetés miatt. A nyírségi klub hiába fellebbezett a döntés miatt.

A vendégek kispadján már a héten Szentes Lázár irányított és rögtön három pontnak örülhetett.

A Békéscsaba elsősorban nagyszerű első félidei teljesítményének köszönhetően verte 6-2-re a Ceglédet, a viharsarkiak már a szünetben 4-0-ra vezettek. A Gyirmót viszont a hajrá kezdetére a döntést a Szeged 2011 ellen, a 75. percben szerezte a győztes gólt Nagy Patrik.

Merkantil Bank Liga, 11. forduló:

Nyíregyháza – ETO FC Győr 0-1 (Zamostny 46. – 11-esből)

Békéscsaba – Cegléd 6-2 (Gránicz 6., Birtalan 27., 88., Nagy I. 32., Kiss L. 43., Gyurján 63., ill. Damásdi 56., Asztalos 65.)

Gyirmót – Szeged 2011 1-0 (Nagy P. 75.)

Korábban (a délutáni meccsekről bővebben itt!):

Kazincbarcika – MTK 0-1 (Torghelle 81.)

Budafok – Kisvárda 0-3 (Horváth Z. 59., 91., Ilic 62.) - a két gólt szerző játékos furcsa helyzetéről hosszú nyilatkozatban beszélt a klub szakmai igazgatója

Budaörs – ZTE 1-2 (Czvitkovics 88. – 11-esből, ill. Fujsz 9., Vernes 73.)

Soroksár – Sopron 1-0 (Gyömbér 16.)

Vác – Csákvár 5-1 (Zsolnai 6., 82., Balajti 25., 72. – a másodikat 11-esből, Kákonyi 49., ill. Nagy Zs. 38.)

Dorog – Mosonmagyaróvár 0-0