NB I: Hiába Bobál Gergely mesterhármasa, a nagyot küzdő Paks ismét felállt kétgólos hátrányból - videók

A tolnaiak ismét megmutatták, mekkora tartás van bennük és a Ferencváros után a ZTE ellen is kétgólos hátrányból álltak fel.
Nyikes Zoltán 2020. június 13., szombat 23:00
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. június 13., szombat 23:00

Az OTP Bank Liga 29. fordulójában a ZTE a Paks csapatát fogadta. A hazaiak előtt adódott az első lehetőség, Radó lőtt 21 méterről szabadrúgásból a kapu fölé, majd nem sokkal később Bobál Gergely lövése jelentett veszélyt.

Ezt követően azonban a vendégek pillanatai következtek, előbb Böde lőtt a kapu mellé, majd a 17. percben Könyves egy jobb oldali összejátéknak köszönhetően megszerezte a vezetést csapata számára: Hahn Jánostól kapta vissza a labdát, majd jobbal a rövidbe lőtt. (0-1).

A ZTE mezőnyfölényt tudott kialakítani a bekapott gól után, a 34. percben pedig Bobál Gergely révén egyenlíteni is tudtak: a ZTE csatára a tizenhatoson belül fordult le védőjéről, majd lőtt a bal kapufa mellett a hálóba (1-1).

Ezt követően ismét a ZTE akarata érvényesül a mérkőzésen, de említésre méltó helyzetig a 45. percig kellett várni, amikor Barczi lőtt, de Szélpál blokkolni tudott.

A második félidőben jól kezdett a ZTE, Bőle szabadrúgását Bobál Gergely fejelte a kapuba (2-1).

Ezt követően mezőnyjáték folyt a mérkőzésen, de főként a hazaiak akarata érvényesült. A 62. percben Bobál Gergely megszerezte harmadik találatát is Tamás Krisztián bal oldalról érkező passza után (3-1). Ezt követően Bőle, majd Bolla lövései jelentettek veszélyt a mérkőzésen.

Nem adta fel azonban a Paks, és sikerült is a szépítés: a 79. percben kezezés miatt büntetőhöz jutottak a tolnaiak, amit Böde Dániel nagyon magabiztosan értékesített (3-2).

A hajrában nagyot küzdött a Paks, és a hosszabbításban össze is jött az egyenlítés, a 92. percben Szabó bal oldali beadása után Katelaris középre fejeli a labdát, ahol éppen Balogh érkezett és kapásból a hálóba lőtt - labda középen még megpattant és irányt változtatott Katelaris lábán.

A Paks így akárcsak az előző fordulóban a Fradi ellen, ismét hatalmasat küzdött és kétgólos hátrányból állt fel.

NB I, 29. forduló

ZTE FC–Paksi FC 3-3 (Bobál G. 34., 50., 62., ill. Könyves 12., Böde 79. - 11-esből, Balogh 92.)

ZTE: Demjén – Bolla, Katanec (Bobál D., 77.), Szépe, Tamás (Katelaris, 84.) – Mitrovic, Bedi – Bőle, Barczi, Radó – Bobál G.

Paks: Rácz – Osváth, Szélpál, Kelemen (Bartha, 84.), Szabó J. – Balogh, Szakály D. (Haraszti, 64.), Bertus (Kecskés, 77.) – Hahn (Sajbán, 63.), Böde, Könyves (Kulcsár, 77.).

NB I: "Mindenről van véleményem és talán értek is egy kicsit a futballhoz" - interjú a szókimondó közönségkedvenccel
16 évesen a magyar foci egyik legnagyobb ígéretének tartották: a Manchester City tesztelte, az AS Roma pedig szerette volna leigazolni, de végül maradt a Honvédban. Kispesten nem kapta meg a bizalmat, de hálás George F. Hemingway-nek, mert egy NB III-as száműzetés is kellett ahhoz, hogy most élvonalbeli támadó legyen. Ha rajta múlna, sokkal több magyar fiatalnak adná meg a lehetőséget, és neki is nagy szerepe volt abban, hogy mostani csapata az ikertestvérét is leigazolta. Pályafutása végén szívesen kipróbálná magát televíziós szakkommentátorként. Interjú.