Már dobogós a Budafok az NB I-ben: Zalaegerszegen győzött az újonc - videó

A 10. percben még a ZTE vezetett, de az újonc Budafok egy percen belül egyenlített, majd újabb két gólt szerezve elvitte a három pontot Zalaegerszegről.
Dudás Gábor 2020. október 25., vasárnap 16:19
Szerző: Dudás Gábor 2020. október 25., vasárnap 16:19

Eseménydúsan indult a ZTE–Budafok mérkőzés, hiszen már az első percben helyzetet láthattak a kilátogató szurkolók: Lesjak emelte középre a labdát balról, Dragóner pedig lőtt is, de csak a kapu fölé. Nem sokkal később Bobál veszélyeztetett fejjel, de Póser lábbal hárítani tudott, a 10. percben azonban Szánthó jobb oldali szabadrúgását követően Szalai elé került a labda, aki jobbal a jobb alsóba lőtt (1-0).

Nem sokat váratott magára az egyenlítés. A 11. percben Medgyes adott középre, az érkező Kovács pedig ballal a bal alsóba lőtt (1-1).

Log into Facebook | Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

A 22. percben aztán sikerült a vendégcsapatnak megszereznie a vezetést is Kulcsár révén, aki egy 21 méterről megítélt szabadrúgást lőtt védhetetlenül a bal felsőbe (1-2).

Ezt követően nem nagyon forogtak veszélyben a kapuk, kétszer Kovács Barnabás tesztelt Pósert, de a vendégek kapusa mindkétszer hárítani tudott. A félidő utolsó helyzete pedig a vendégek előtt adódott, amikor Kovács Dávid érkezett a hosszún a középre lőtt labdára, de becsúszva már csak az oldalhálót találta el.

A második játékrész is hasonló intenzitással indult, mint az első. Szalai indította Vasst a jobb oldalon, aki jobbal a rövid alsót vette célba, de Póser odaért és védeni tudott. Nem sokkal később Dragóner került helyzetbe Lesjak passza után, de 15 méterről a kapusba lőtt.

Ezután főként mezőnyjáték folyt a mérkőzésen, érkeztek a cserék is mindkét oldalon, de az első nagyobb helyzetig a 70. percig kellett várni, amikor Igrig-Farkas lőtt, de Demjén védeni tudott. A 77. percben a csereként beállt Skribek lépett ki a védők mellett ziccerben, eltolta a labdát Demjén mellett, majd az üres kapuba gurított (1-3).

Ez a találat el is döntötte az összecsapást, amelynek végén a Budafok nem csak a három pontnak örülhetett, de annak is, hogy jelenleg a második helyen áll(!) az OTP Bank Ligában.