Visszavágott az Újpest a Vidinek a stadionavatón elszenvedett vereségért, már 8 ponttal vezet a Fradi - videó

Az Újpest remek első félidejének köszönhetően legyőzte a címvédő Vidit az NB I-ben, így tovább nőtt a listavezető Ferencváros előnye a tabella élén.
Csakfoci Admin 2018. december 8., szombat 21:24
Szerző: Csakfoci Admin 2018. december 8., szombat 21:24

Újpest - MOL Vidi FC 2-0

Gólszerzők: Novothny (26.), Nwobodo (31.)

Néhány hét után ismét összecsapott az NB I-ben az Újpest és a MOL Vidi FC, csak míg legutóbb a fehérvári stadionavatón egy korábbról elhalasztott bajnokit pótoltak, ezúttal az élvonal 17. fordulóját rendezték.

A stadionavatón aratott 1-0-s győzelem következtében önbizalommal telve várhatta a meccset a Vidi, ráadásul hétközben továbbjutott a Magyar Kupában, míg az Újpest címvédőként kiesett a kupából, a szurkolók hangot is adtak elégedetlenségüknek a lelátón.

Mezőnyjátékkal kezdődött a mérkőzés, Huszti szabadrúgása, majd Beridze beadása jelenthetett volna veszélyt, de tisztáztak a védők, a félidő derekán azonban átvette az irányítást az Újpest. A 26. percben Fiola tette volna haza mellel a labdát, de Novothny lecsapott rá, és Kovácsikot megelőzve a kapuba lőtt (1-0).

Hét perccel később Nwobodo lépett ki egy Vinícius fején megcsúszó labdával, és megszerezte az Újpest második gólját (2-0)

A játékrész hajrájában még Juhász próbált szépíteni, de szöglet utáni fejesét mentették a védők.

A fordulás utáni percekben valószínűleg nem teljesült az, amit Nikolics mester látni szeretett volna, hiszen alig 10 perc elteltével kettős cserét eszközölt: Hodzic és Nikolov váltotta a Huszti-Pátkai kettőst. A változtatások ellenére újabb Újpest helyzetek következtek: előbb Beridze tüzelt távolról mellé, majd Nwobodo cselezte magát tisztára, és lőtt közelről Kovácsikba.

A félidő legnagyobb helyzetére a 72. percig kellett várni, ekkor a felosonó Litauszki kanalazta fél méterrel a kapu fölé Nwobodo beadását. A hajrában a Vidi még tett néhány erőtlen kísérletet a szépítésre, de az újpesti védelem ebben a fordulóban feltörhetetlennek bizonyult.

A Mezőkövesdet délután legyőző és már őszi bajnok Ferencváros előnye így nyolc pont a tabellán a MOL Vidi FC-vel szemben.

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.