NB I: A Vidi kihasználta a Fradi botlását és újra harcban a bajnoki címért - videó, tabella

Magabiztosan nyerte a forduló zárómérkőzését, így hat pontra felzárkózott a listavezető Ferencváros mögé a címvédő MOL Vidi FC.
Csakfoci Admin 2019. február 16., szombat 21:25
Szerző: Csakfoci Admin 2019. február 16., szombat 21:25

Az első negyedóra végére egy hazai rövidzárlat miatt gyakorlatilag el is dőlt a meccs: a 9. percben Hadzic 17 méterről lőtt a jobb felső sarokba, majd rögtön utána Nego jobbról beérkezett passzát Scsepovics értékesítette 13 méterről.

Sőt, Elek végleg lezárhatott volna mindent a 12. percben, de előbb Kicsakba lőtt, majd a felső lécre. A hazaiak sem voltak passzívak, volt pár támadásuk, de az átlövéseiknél Kovácsik rendre a helyén volt.

A 36. percben aztán egy szöglet után Stopira elé került a labda, aki másfél méterről nem hibázott (0-3).

A félidő végén Bognár szépíthetett volna: 25 méteres szabadrúgása veszélyesen csapódott lefelé, de a Vidi kapusa mentett, így nem változott az állás.

Fordulás után sem, amikoris az 53. percben Vass Patrik lőtt veszélyesen 18 méterről, Kovácsik vetődve védett. Jött az újabb helyzet: Katona belőtt labdája Torghellének picit hosszú volt, Vogyicska még bele tudott érni, de hajszállal mellé ment.

A 61. percben aztán változott az eredmény, szépített az MTK: Gera volt harcos, majd középre passzolta a labdát az alapvonal elől, Torghelle pedig közelről nem hibázott (1-3).

Ment előre becsülettel az MTK: Katona kapott jó labdát, középre tette azt, de egy picit hosszú volt Torghellének - nem sokon múlt. A folytatásban újabb gól már nem esett, így a Vidi biztosan győzött, és hat pontra megközelítette a Ferencvárost.

MTK Budapest - Vidi 1-3

Gólszerzők: Torghelle (61.) ill. Hadzic (9.), Scsepovics (11.), Stopira (36.)

Tabella: adatbank.mlsz.hu