Budapest, 2018. december 13. A székesfehérvári csapat gólöröme a labdarúgó Európa-liga L csoportjában játszott Vidi FC - Chelsea mérkõzésen a Groupama Arénában 2018. december 13-án. MTI/Illyés Tibor

EL: Négygólos meccsen Vidi-bravúr a Chelsea ellen – videó

A második félidőben vezetett is a Vidi a Chelsea elleni EL-mérkőzésen, a végén aztán döntetlen született, de a siker sem ért volna továbbjutást a fehérváriaknak.
Csakfoci Admin 2018. december 13., csütörtök 20:51
Szerző: Csakfoci Admin 2018. december 13., csütörtök 20:51

Rendkívül intenzíven kezdődött a mérkőzés, mind a Chelsea, mind a Vidi igyekezett letámadással zavarba hozni ellenfelét. Az első komoly helyzet a székesfehérváriak előtt adódott: Huszti sarkazta az üresen álló Milanovhoz a labdát, ám a bolgár közeli lövése elkerülte a kaput.

A játékrész közepére magára talált az angol klub, és áttevődött a Vidi térfelére a játék, Willian tűpontos beadásai azonban csak alig-alig jutottak el Moratához, hála Vinícius és Juhász éberségének. A 28. percben aztán vészjósló esemény történt: Vinícius vágta fel a virtuóz cseleket bemutató Williant, aki 20 méterről remekül helyezve értékesítette a megítélt szabadrúgást (0-1).

Nem sokat váratott magára a válasz: a 32. percben Huszti szögletét csúsztatta meg Milanov, majd fejelt saját kapujába a 18 esztendős Ampadu (1-1).

A gólváltás után különösképpen felpörögtek az események, előbb Nego remek tekerésénél kellett bravúrt bemutatnia Caballerónak, majd Morata sérült bele egy közeli lövésbe. A spanyol csatárt Giroud váltotta a 45. percben.

A meccs minden fontos momentuma percről percre közvetítésünkben – kattints!

A második játékrészt a Vidi kezdte nagyobb kedvvel, azonban a Chelsea ismét kecsegtető szabadrúgáshoz jutott: Emerson bombázott a sorfalba 17-ről. Nem sokkal később átvette a vezetést a hazai csapat: egy kontra végén Milanov átadását vágta a kapuba az üresen maradt Nego az 56. percben (2-1).

A folytatásban ment a Chelsea az egyenlítésért, ami a 75. percben egy szép Giroud-szabadrúgás révén be is következett (2-2).

A hajrában érkezett Kovács és Hodzic Milanov és Huszti helyére, küzdött a három pontért a Vidi. A Chelsea védelme azonban nem remegett meg többször, és a PAOK is kikapott 3-1-re hazai pályán emberelőnyben a csoport másik mérkőzésén, így a fehérorosz BATE ünnepelhetett továbbjutást.

Vidi – Chelsea 2-2 Ampadu (32. - öngól), Nego (56.), illetve Willian (30.), Giroud (75.)

Vidi: Kovácsik - Fiola, Juhász R., Vinícius, Stopira - Nego, Hadzic (Pátkai, 85.), Nikolov - Huszti (Hodzic, 81.), Milanov (Kovács I., 81.) - M. Scepovic
Chelsea: Caballero - Zappacosta, Christensen, Ampadu, Emerson - Barkley, Fabregas, Loftus-Cheek - Willian (Pedro, 56.), Morata (Giroud, 46.), Hudson-Odoi