Mindketten először kezdtek, és előbb Traoré, 12 percre rá pedig Futács szerezte meg első bajnoki gólját új csapatában.
Novothny Soma távozása után pályafutása során először kezdőként lépett pályára az NB I-ben az Afrika Kupa-győztes Lacina Traoré az Újpest-Kisvárda mérkőzésen. A több mint 2 méter magas csatár első gólja sem váratott sokáig magára: a 23. percben büntetőt harcolt ki csapatának, majd higgadtan értékesítette is azt.
Lacina Traoré első gólja az Újpestben
Alig 12 perccel később a párhuzamosan zajló Vidi-Mezőkövesd mérkőzésen is "újoncgólnak" lehettünk szemtanúi: a korábban horvát gólkirályi címet is bezsebelő, télen a Vidihez szerződő Futács Márkó szintén először kezdett új csapatában, és ő is megszerezte első találatát.
Futács Márkó első gólja a Vidiben
Mint később kiderült, mindkét találat hárompontos volt, hiszen az Újpest, és a Vidi is 1-0-ra győzött az NB I 25. fordulójában.
Átigazolások
NB I
Hazai átigazolási hírek
NB I-es átigazolási körkép: így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári érkezők, a távozók és a jelöltek terén.
DVSC
2 kapus érkezett
A DVSC szerződtette Tuska Bálintot és Póser Dánielt.
Ex-Loki
Youga csapatot keres
Amos Youga a francia UNFP FC táborában készül. A korábbi DVSC-középpályás egyike az olyan szerződés nélküli profinak, akik edzőmeccseken bizonyíthatnak a megfigyelőknek, hogy klubot találjanak.