Vignjevic: "Arrogánsan futballoztunk"; Feczkó: "Új oldalunkat is megmutattuk"

Az Újpest-MTK (0-2) NB I-es bajnoki után Nebojsa Vignjevic gratulált a vendégeknek és kritizálta a saját csapatát, amely szerinte sokat segített a kék-fehéreknek és arrogánsan futballozott. Feczkó Tamás folytatott egy "hagyományt".
Dudás Gábor 2018. július 22., vasárnap 22:33
Szerző: Dudás Gábor 2018. július 22., vasárnap 22:33

OTP Bank Liga, 1. forduló:

Újpest FC – MTK Budapest 0-2 (Lencse 27., Kanta 92. – 11-esből) - beszámoló itt!

Piros lap: Pauljevic (60.), Balázs B. (92.)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): - Először is gratulálnék az MTK-nak. Nem játszottak semmi különlegeset, a lehetőségek kialakításánál sokat segítettünk nekik. Abban bíztam, hogy a Neftci elleni siker jót tesz majd a játékosoknak a mai meccsre, ehhez képest picit könnyedén vettük a meccset, arrogánsan futballoztunk. Nem volt meg az a stratégia, az a játékterv, ami pár napja igen. A szünetben arra kértem mindenkit, azt csinálják, amit megbeszéltünk, ehhez képest egyénieskedés történt főleg a pályán. Ha nem csapatként játszol, akkor meg fogsz bűnhődni, ez most is így lett. A találkozó előtt is elmondtam, hogy csak maximális hozzáállással lehetünk sikeresek, ez ma nem így volt, ennek meglett a következménye. Nem voltunk jók, nem voltunk koncentráltak. (mtkbudapest.hu)

Feczkó Tamás (MTK): - Az első gólunkig nagyon jól játszottunk, több helyzetünk volt, meg is szereztük a vezetést. Utána az Újpest átvette a kezdeményezést. Az volt a cél, hogy ne kapjunk gólt, a szünetben fel is hívtuk a figyelmet arra, hogy az első 15 percben nagyon figyeljünk, mert ha azt kihúzzuk, akkor idegesebbek lesznek a hazaiak. Így is lett, majd a kiállítás is a kezünkre játszott. Az Újpest 10 emberrel is küzdött, hajtott, csak dicsérni tudom őket, nagyon jó csapatot vertünk meg, szurkolok nekik, hogy sikeresen szerepeljenek az Európa Ligában. Új csapataimnál rendre győzelemmel kezdtem a különböző osztályokban, ezért bíztam most is a sikeres NB I-es debütálásban bíztam. Nem kaptunk gólt, hősiesen védekeztünk, amikor kellett, ezzel új oldalunkat mutattuk meg. Ami bosszant, hogy kevés rizikót vállaltunk a vezető gólunk után, korábban is eldönthettük volna a meccset. (mtkbudapest.hu)