A 94. percben dőlt el: Szinte biztos, hogy az Újpest jövőre is NB I-es lesz - videó

Két ellentétes félidőt hozott az Újpest és a ZTE kedd esti csatája, amelyen hiába szereztek vezetést a jobban játszó lilák Simon góljával, a második félidőre magára találó zalaiak a csereként beállt McWoods találatával egyenlítettek. Ám a 94. percben jött Ristevski és alighanem az NB I-ben tartotta csapatát.
Dudás Gábor 2020. június 23., kedd 22:59
Szerző: Dudás Gábor 2020. június 23., kedd 22:59

A lendületesen kezdő és láthatóan motiváltabb Újpest már a 4. percben vezetést szerezhetett volna, ekkor Novothny lövését még blokkolták, de jött Zsótér, aki egyet tolt a labdán, majd úgy 4 méterről lőtt is, de Demjén szépen zárta a szöget. A 13. percben Perosevic jobbal adott be balról, Zsótér pedig tisztán fejelhetett az ötösről, de a léc fölé bólintott.

A továbbiakban is érett a hazai gól. A 20. percben Simon 20 méterről tüzelt a bal felső irányába, de Demjén paskolva mentett. A ZTE egy közeli Bobál Gergely-fejessel válaszolt még erre (Banai védte a középre tartó kísérletet), majd jött egy Zsótér-kapufa, hogy aztán megérdemelt előnybe kerüljenek a lilák. A 36. percben Perosevic beadását Demjén Zsótér felé ütötte, a középpályás egy csel után lőtt is, ez még kijött a hálóőrről, de a felpattanó labdát Simon Krisztián a levegőből a kapuba vágta (1-0).

A szünet egyértelműen jól jött a Zetének, amely egészen más arcát mutatta a fordulás után. Az 52. percben Bedi 30 méterről óriási lövést küldött kapura és nem is sokkal tévesztette el a jobb felső sarkot. Az 58. minutumban, egy formás vendégakció végén Radó készítette le a labdát Bobál Gergelynek, aki laposan lőtt, de nem volt elég erő a kísérletben, így Banai könnyedén hárított.

Szűk tíz perccel később megint munkában volt a lilák hetek óta kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtó hálóőre: Obinna labdavesztése után Kocsis pörkölt kapura, Banai azonban kiszedte a bombát a jobb alsó sarokból. A 70. percben szabadult ki először az Újpest és kontrázott sikeresen, ekkor a csereként beállt Koszta birkózta át magát a védőkön, majd estében letette a labdát Simonnak, aki azonban a büntetőpontról a léc fölé lőtt. Egy perc múlva pedig jött egy dupla Banai-bravúr: az Újpest kapusa előbb egy távoli Bedi-löketet, majd Barczi ismétlését is remekül védte. A hajrára ráfordulva aztán a mezőny egyik legjobbja Babati kellemetlen lövését is fogta.

A ZTE közben pályára küldte két amerikai csatárát, Ikobát és McWoodsot is, és végül az utóbbi lett a nyerő(bb) húzás. A 84. percben szépen érkezett Kocsis jobbról érkező beadására a cserejátékos, és közelről a hálóba pofozta a labdát (1-1).

Azonban nem ez volt a csattanó! A 94. percben Burekovic balról elvégzett szabadrúgására remekül érkezett a hosszú oldalon Ristevski és a kapuba belsőzte a labdát, eldöntve az összecsapást (2-1).

A győzelem azt jelenti, hogy az Újpest öt ponttal áll jelenleg a már kiesőhelyen álló DVSC előtt, de a Loki csak szerdán lép majd pályára. A liláknak még a sereghajtó Kaposvár elleni hazai meccsük maradt az idényből.

OTP Bank Liga, 32. forduló:

Újpest - ZTE 2-1 (Simon K. 36., Ristevski 94., ill. McWoods 84.)

A meccs minden fontos mozzanata itt!

MOL Fehérvár - Ferencváros 1-0

REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.