Nyerő csere: Az Újpest 89. perces góllal verte és beérte a Debrecent - tabella

A Debrecen Novothny gólja után még egyenlített, de a 90. percben érkezett a lila-fehérek nyerő cseréje. Az Újpest és a Loki így most egyenlő pontszámmal áll.
Mokány Lajos 2018. március 10., szombat 16:35
Szerző: Mokány Lajos 2018. március 10., szombat 16:35

Az első perctől kezdve felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A 7. percben Takács Tamás Sóssal az oldalán vihette kapura a labdát, de előbbi rosszul passzolt - hatalmas lehetőség volt. Zsótér fejese jelentette az újabb veszélyt, míg a túloldalon Bódi lőtt keményen, Pajovic védett - így 0-0-al zárult a félidő.

A második félidő első negyedórájában a Loki volt a jobb: Takács beadása a kapufáról jött ki, Takács lapos lövését a kapus fogta, míg Sós közeli ziccere után mellé lőtt.

Aztán egy óra elteltével vezetést szerzett az Újpest: Nagy Dániel ugratta ki remekül Novothnyt, aki 14 méterről kilőtte a rövid sarkot (0-1).

Negyedórával később majdnem duplázott, ám fejese után a lécről jött ki a labda. Ezt azonnal megbüntette a Loki, egy védelmi és kapushiba után jött az egyenlítés: Könyves kapott remek indítást, Pajovic nagyon rosszul jött, a Loki-játékos szerencséjére pedig éppen elé pattant a labda, így csak az üres kapuba kellett lőnie (1-1).

Nem sokkal ezt követően Tischler váltotta Novothnyt, aki jó cserének bizonyult: a lefújás előtt Pauljevics beadását vágta közelről a léc alá, így 2-1-es győzelmével értékes pontokat szerzett a dobogót ostromló Újpest. A két csapat most egyforma pontszámmal áll.

DVSC-Újpest 1-2 (Könyves 75., ill. Novothny 57., Tischler 89.)

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I