NB I: Újpesten nyert fővárosi rangadót az MTK - videó

A félidei döntetlen után a vendég MTK a második játékrészben két nagyon hasonló góllal nyerte meg újpesti bajnokiját.
Csakfoci Admin 2021. április 24., szombat 21:26
Szerző: Csakfoci Admin 2021. április 24., szombat 21:26

Az OTP Bank Liga 31. fordulójának szombat esti mérkőzésén az Újpest az MTK Budapestet fogadta a Szusza Ferenc Stadionban.

A vendég kék-fehérek gyorsan megszerezték a vezetést: a 7. percben Prosser ment el a jobb szélen, visszagurított és az érkező Schön 19 méterről a bal alsó sarokba lőtt (0-1). A 19. minutumban meg is duplázhatta volna előnyét az MTK, Herrera balról adott középre, ami elsuhant a kapu előtt, majd Varga gyűjtötte be a jobb szélen a labdát, a kapu elé passzolt, kevésen múlt, hogy Prosser kapura tudjon lőni.

Mezőnyjáték következett helyzetek nélkül, majd a 33. percben Beridze passza után Tallo került helyzetbe, de 13 méterről fölé lőtt az újpesti csatár. A 35.-ben büntetőből jött az egyenlítés: Herrera ütközött a levegőben Tallóval egy szöglet után, a játékvezető a büntetőpontra mutatott, a tizenegyest pedig Tallo értékesítette (1-1).

A játékrész hajrájában Schön beadása után Kastrati mellett tűnt el Nagy Zsombor, de ezúttal néma maradt a bírói síp, pedig ez inkább tűnt megadhatónak, mint a néhány perccel korábban a másik oldalon megítélt tizenegyes.

A fordulás után a sárga lapok domináltak, újpesti oldalon rövid időn belül három is villant. Az 56. percben Beridze kapott labdát a védelem mögött, lövése azonban már gyengére sikerült. A másik oldalon Varga lövését Banai védte, majd a 69. percben Schön passzolt vissza balról a második hullámban remekül érkező Varjunak, akinek kapáslövését Banai bravúrral ütötte szögletre. Fél perccel később Prosser jobb oldali beadása után Nagy Zsombor centikkel csúsztatott a kapu jobb oldala mellé.

A 76. minutumban a csereként beállt Palincsár tette remekül Varga Roland elé a labdát, aki ziccerben a bal alsóba lőtt (1-2). Jöhetett volna a harmadik MTK-gól is, Palincsár lőtt kapura a tizenhatosról, kissé jobbról, Banai szögletre ütötte a labdát. A 81. percben az MTK vezetőedzője, Michael Boris pályára küldte a 16 éves Vancsa Zalánt, aki ma debütált az élvonalban.

A 86. minutumban Koutroumpis kiállítása után megfogyatkozott az Újpest, az ötperces ráadásban pedig ismét az MTK talált be: a második vendéggólhoz hasonlóan Palincsár játszotta meg Vargát, aki 18 méterről lőtte be a vendégek harmadik gólját (1-3).

Az MTK a helyzetek száma alapján is megérdemelten győzte le az Újpestet, amivel fellépett a tabella ötödik helyére, míg az Újpest maradt hetedik.

NB I, 31. forduló

Újpest-MTK Budapest 1-3 (Tallo 35. - 11-esből, ill. Schön 7., Varga R. 76., 92.)

A meccs minden fontos pillanata percről percre itt!

Újpest: Banai - Mitrovic, Antonov (El Ghanassy, 64.), Kastrati, Ristevski - Csongvai (Szakály, 64.), Onovo, Koutroumpis - Simon K. (Bacsa, 71.), Tallo, Beridze (Cerqueira, 76.)

MTK Budapest: Mijatovic - Perkovic (Palincsár, 74.), Ferreira, Nagy Zs., Herrera - Varju, Cseke - Prosser (Balázs B., 89.), Alho (Ikenne-King, 82.), Varga R., Schön (Vancsa Z., 82.)

NB I: Legyőzte a Kisvárdát, tovább kapaszkodik a Diósgyőr - videó
Az NB I 31. fordulójában a kiesés ellen menekülő Diósgyőr idegenben 1-0-ra legyőzte a Kisvárdát, ezzel életben tartotta bentmaradási esélyeit két körrel a vége előtt.
Hertha BSC
Dárdai Pál
Hivatalossá vált, hogy Dárdai Pál ismét távozik a Hertha vezetőedzői posztjáról, de más szerepkörben marad az egyesületnél, mert életre szóló klubtagságot kapott.
Mahmoud Jaber
Mohammed Abu Fani tavaly nyári érkezése után a Fradi ismét a Maccabi Haifától szerződtethet középső középpályást.
MTK
Vadnai távozik
Távozik az MTK-tól a 36 éves Vadnai Dániel, aki három korszakban is erősítette a kék-fehéreket, 2008-ban bajnok is lett velük.